» Domů » Letecká doprava » Norwegian převezme některé lety do Rumunska od zadluženého Blue Air

Norwegian převezme některé lety do Rumunska od zadluženého Blue Air

Společnost Norwegian Air Shuttle oznámila plány vstoupit na rumunský trh převzetím některých osobních letů do země od nyní zadluženého Blue Air.  Nízkonákladová norská letecká společnost zahájí přímé pravidelné lety mezi letištěm Oslo Gardermoen (OSL) a mezinárodním letištěm Bukurešť Henri Coandă (OTP) 23. června 2023. Nová destinace bude obsluhována dvakrát týdně, každé pondělí a pátek po celý rok, podle letového řádu Norwegian Air Shuttle pro nadcházející letní sezónu 2023.

Linku dříve provozovala společnost Blue Air až do 6. září 2022, kdy letecký dopravce pozastavil veškerý provoz. Rumunský dopravce byl nucen dočasně opustit rumunský trh poté, co tamní vláda zmrazila účty aerolinky, a tak nebyla schopna pokrýt ani náklady na palivo.

Podle místního daňového úřadu, National Fiscal Administration Agency (ANAF), dluží dopravce se sídlem v Bukurešti nejméně 3 miliony $ (14,4 milionu RON) nezaplacených daní do rozpočtu ústřední vlády země a také 7,65 milionu $ (36 RON). 3 miliony) dluh vůči rozpočtu státního sociálního pojištění. Letecká společnost je také po splatnosti, aby zaplatila 2,57 milionu dolarů (12,2 milionu RON) na daních do rozpočtu zdravotního pojištění.

Plánování na rušnou letní sezónu 2023 

Linka Oslo-Bukurešť není jedinou destinací, kterou společnost Norwegian Air Shuttle přidala do svých plánů na léto 2023. Nízkonákladový dopravce se také chystá spustit 13 nových destinací z Norska, čímž se celá jeho letová síť rozšíří na celkem 300 tras přes 114 destinací.

Letní letový řád, který bude Norwegian provozovat od dubna do října 2023, bude zahrnovat také nové spoje mezi Oslo (OSL) a Tenerife (TFS), Sofií (SOF), Milánem (MXP), Alanyou (GZP), Portem (OPO), Bologna (BLQ), Thessaloníki (SKG), Bari (BRI) a Skopje (SKP) a také mezi Bergenem (BGO) a Milánem (MXP). Dopravce také plánuje zahájit lety z letiště Haugesund (HAU) do Malagy (AGP) a Alicante (ALC).

Foto Norwegian

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes