» Domů » Infrastruktura a města » Polovina obyvatel Vídně bydlí v městských bytech

Polovina obyvatel Vídně bydlí v městských bytech

V reakci na vysokou poptávku po dostupném bydlení a nejnovější vývoj nákladů na volném trhu město Vídeň opět staví obecní bydlení. Pokud není uvedeno jinak, téměř všechny projekty staví WIGEBA – Wiener Gemeindewohnungs-Baugesellschaft jménem města Vídně, pozemky jsou ve vlastnictví města Vídně. První projekt se 120 „Novými obecními byty“ v 10. vídeňském obvodu na místě bývalého sídla AUA ve Fontanastraße byl předán jeho obyvatelům na začátku listopadu 2019. Další projekty s přibližně 3 700 byty jsou ve fázi plánování.

V důsledku ofenzivy obecního bydlení také vzniknou hodnotná pracovní místa. Město Vídeň poskytuje na výstavbu nových obecních bytů zvláštní fond ve výši 31,5 milionu eur. Město má nyní v přípravě 22 projektů na celkem 3700 bytů. Většina se začne stavět mezi roky 2023 a 2025.

Osvědčený koncept úspěchu

„NOVÉ komunitní byty“ jsou dokonalým doplňkem úspěšného konceptu podporovaného bydlení. Nové komunitní byty splňují stejně vysokou úroveň kvality jako celá nabídka podporovaného bydlení.

Vysoká kvalita – nízké náklady

V přibližně 220 000 vídeňských obecních bytech už dnes žije 500 000 lidí, takže v budoucnu by z levných nabídek města měli těžit ještě více. “Městské byty NEW” nabízejí svým nájemcům férové ​​podmínky a právní jistotu. Díky tomuto přístupu se od druhé světové války stala Vídeň nejžádanějším městem na nejenom bydlení a práci, i co se týká dovolené a to nikoliv od turistů, ale obyvatel Rakouska! Ročně takto Vídeň je obdivována přibližně 1,3 miliony obyvatel Rakouska. Město díky tomu eviduje extrémní zájem o byty. Celkem jde o až 320 tisíc obyvatel, kteří by chtěli bydlet ve Vídni a čekají na byt. Díky tomu momentálně dojíždí do Vídně za prací či zábavou. To samotné městu více, než prospívá.

Kde se bude či už staví?

Toto není přitom vše. Město má bez vizualizace připravených dalších 12 projektů v obvodech 21 a 22. K řadě projektů přitom město připravuje prodloužení současných linek MHD, nebo jejich úpravu trasy. Ve většině případů se tak stane se začátkem stavby.

Vizualizace Město Vídeň

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes