Eltel postaví další vysokovýkonné nabíjecí stanice IONITY ve Finsku

IONITY, přední evropský provozovatel nabíjecí sítě pro elektromobily, a Eltel společně budují další vlnu superrychlých HPC nabíjecích stanic IONITY. Stanice budou umístěny v různých částech Finska a stavba začne v první polovině roku 2023. Eltel odhaduje hodnotu nového kontraktu na zhruba 2-3 miliony eur během příštích dvou let.

Nové nabíjecí stanice výrazně zvyšují počet HPC stanic IONITY ve Finsku. Stanice IONITY v Paimio, Tiiriö v Hämeenlinna a Karisto v Lahti jsou také postaveny společností Eltel.

„Je to opravdu skvělá zpráva a velmi významný kontrakt na nabíjecí jednotku pro elektromobily Eltel. Rozšíření nabíjecí sítě IONITY ve Finsku je významným krokem pro elektrickou dopravu a jednoznačně zvýší počet příležitostí k nabíjení vysokým výkonem. Jsme šťastní a hrdí na důvěru společnosti IONITY ve schopnosti a kvalitu společnosti Eltel,“ říká Antti Sario, regionální manažer odpovědný za obchod s nabíjením elektromobilů společnosti Eltel.

„Se službami společnosti Eltel jsme byli spokojeni. Nabídli nám konkurenceschopné ceny a mohou být naším partnerem po celé zemi. Je mi potěšením pokračovat s Anttim a jeho týmem!“ říká Martin Risberg, Country Manager Finsko a Pobaltí, IONITY.

Díky výkonu až 350 kilowattů a technologii rychlého nabíjení je nabíjení elektromobilu u nabíjecích stanic IONITY obzvláště rychlé. Eltel dodává veškerou infrastrukturu a elektrické práce vyžadované nabíjecími řešeními. V praxi se jedná o veškeré zemní práce, výstavbu nabíjecích stanic 350 kW, transformátorů, centrálních jednotek, připojení k síti 20 kV a nakonec zprovoznění.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →