Volvo Cars je lídrem ve Švédsku už 65 let

Toto je historické prvenství na trhu, které má Volvo Cars ve Švédsku v působivém rekordu, který začal na konci 50. let, kdy značka prodávala 3 modely: Volvo PV444, mezitím nahrazené PV544, Volvo Amazon a van Duet.
V roce 2022 bylo Volvo opět nejprodávanější značkou ve své zemi původu, když prodalo 45 883 kusů a také vedlo žebříček nejprodávanějších modelů, když XC40 (14 252 kusů) a XC60 (12 009) obsadily první dvě místa na žebříčku. 

Reklamy

“Rok 2022 byl nepředvídatelným rokem. Externí faktory, jako je globální nedostatek komponent, omezily naši schopnost uspokojit vysokou poptávku našich zákazníků. S ohledem na to jsem na dosažený výsledek docela hrdý. Rád bych poděkoval všem našim zákazníkům za trpělivost a důvěru, kterou nám prokázali“ – Jessica Span – generální ředitelka – Volvo Car Sweden.

Je třeba poznamenat, že v roce 2022 bude 56 % všech vozů prodaných ve Švédsku již elektrických. U společnosti Volvo byla tato míra rozšíření ještě vyšší s řadou Recharge tvoří 65 % celkových ročních tržeb, přičemž prosinec představuje působivých 93 %.

“Do roku 2023 vstupujeme s ještě širší nabídkou plně elektrických modelů s příchodem naší fantastické novinky EX90 a nových produktů, které brzy oznámíme. Jsme na správné cestě a dá se říci, že Volvo elektrizuje Švédsko.” Jessica Spanová. Díky nám a snaze zaměstnanců i obyvatel Švédska se dá říct, že snižujeme dopad na klima každým krokem, který učiníme na zemi. V zemi klesly hodnoty CO2 vypouštěné auty o 40% za roky 2021 – prosinec 2022. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém