Norwegian Air stále propouští. Zůstane 600 zaměstnanců a 6 letadel

B737 MAX Norwegian

Norwegian Air propustí dalších 1600 pracovníků, jak bylo oznámeno v oficiálním prohlášení. Počet zaměstnanců se tak sníží na 600 lidí. Před vypuknutím pandemie poskytl severský dopravce 10 000 pracovních míst.

Nejnovější škrty jsou výsledkem postoje norské vlády, která ustoupila od další podpory nízkonákladového dopravce. Majitelé severského dopravce v srpnu varovali, že v prvním čtvrtletí příštího roku jim dojde hotovost. Jednání s vládou byla naděje, ale nepřinesla očekávaná řešení.

Akcie společnosti Norwegian Air po tomto oznámení poklesly o dalších 23 procent. Jediná akcie byla k dispozici za 0,49 Kč. To znamenalo jejich letošní pokles až o 99%.

Vedle snížení počtu zaměstnanců se vedení nízkonákladového dopravce také rozhodlo snížit počet letadel používaných k provozu. Patnáct z 21 strojů létajících v posledních měsících bude zaparkováno. Naším cílem je nyní provozovat vnitrostátní linky se šesti letadly – odhalil generální ředitel Jacob Schram.

Nedávná vládní omezení v oblasti cestování úspěšně zmírnila všechny naděje na stabilní a postupné oživení. Společnost Norwegian Air byla ovlivněna ze všech stran faktory, které jsme nemohli ovlivnit. Upřímně se omlouvám všem, kteří jsou ovlivněni nejnovějšími rozhodnutími, ale neexistuje žádná alternativa, zdůraznil Schram.

Kromě rozhodnutí o snížení zaměstnanosti a flotily společnost Norwegian Air oznámila také finanční výsledky ve třetím čtvrtletí letošního roku. Čistá ztráta za červenec, srpen a září činila 980 mil. Kč, tj. necelých 92 mil. EUR. Před rokem, ve stejném období, dopravce vydělal 1,67 miliardy Kč, tedy 157 milionů EUR.

Severské letecké společnosti během tří ověřených letních měsíců přepravili méně než milion cestujících. To je 91 procent méně než ve stejném čtvrtletí předchozího roku, ale druhé čtvrtletí letošního roku bylo ještě slabší, protože bylo zaznamenáno až o 99 procent nižší počet cestujících obsluhovaných za stejné období v roce 2019. Dopravce má stále hotovost ve výši 3,4 miliardy Kč, tj. přes 300 milionů EUR. Na začátku července měl v jeho pokladně ještě pět miliard korun.

Admin
Author: Admin