Gotthardský železniční tunel s plným provozem až od září 2024

Opravy po vážné železniční nehodě ve švýcarském Gotthardském tunelu potrvají mnohem déle, než se původně očekávalo.

Jak ve čtvrtek v Bernu oznámily Švýcarské federální dráhy (SBB), plný provoz nejdelšího železničního tunelu světa se pravděpodobně nepodaří obnovit dříve než v září 2024. Poté, co v srpnu v jednom ze dvou tubusů vykolejil nákladní vlak, SBB zpočátku oznámila několik měsíců práce.

“Škody v tunelu jsou mnohem vážnější, než se původně zdálo,” uvedl SBB. Bylo řečeno, že v 57 kilometrů dlouhém tunelu se muselo vyměnit 7 kilometrů kolejového systému. Podle železniční společnosti je potřeba vyměnit kolem 20 000 pražcových bloků, dvě výhybky a mnoho částí systému důležitých z hlediska bezpečnosti.

I přes opravné práce nákladní vlaky i jednotlivé osobní vlaky od konce září opět jezdí nepoškozeným tubusem tunelu, který se nachází na jedné z nejdůležitějších severojižních os mezi Německem a Itálií. Od 10. prosince bude podle SBB jezdit ještě více vlaků. Naplnění plné kapacity se však očekává až v září příštího roku.

Foto © SBB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Gotthardský železniční tunel s plným provozem až od září 2024

  1. Gotthardský železniční tunel s plným provozem až od září 2024 – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 04/11/2023 at 18:15

    […] Continue reading Gotthardský železniční tunel s plným provozem až od září 2024 at Transport… […]

Comments are closed.

%d