Nová naděje pro vlakové nádraží ICE na letišti v Mnichově

Více než tři desetiletí diskutované napojení mnichovského letiště na síť dálkových železnic Deutsche Bahn by se ještě mohlo stát skutečností.

Koncem listopadu má Spolková rada hlasovat o návrhu zákona, ve kterém je expanzní trasa ICE Ingolstadt – Mnichov s napojením na letiště Mnichov zahrnuta jako „projekt potenciální potřeby“ do plánu požadavků na železniční infrastrukturu.

Podle mnichovského ministerstva financí se vlakové nádraží ICE na letišti dříve neplánovalo. „Mnichovské letiště potřebuje připojení ICE co nejdříve,“ požadoval v pátek ministr financí Albert Füracker.

„Napojení na síť ICE Deutsche Bahn je nesmírně důležité a má značný potenciál: Letiště Mnichov je jedním z nejdůležitějších uzlů letecké dopravy v Evropě a je jediným pětihvězdičkovým letištěm v Německu,“ řekl Füracker.

Při plánování nynějšího druhého největšího německého letiště v 80. letech 20. století se zpočátku uvažovalo jak o výstavbě dálkového vlakového nádraží, tak o čtyřech ranvejích. Ale ani jedno, ani druhé nebylo postaveno. Letiště je v současné době napojeno pouze na regionální síť a síť S-Bahn. V té době už DB měly vypracované plány na dálkové nádraží a nakloněna byla i letištní společnost.

Klasifikace jako „potenciální potřeba“ však neznamená, že výstavba je nyní za rohem. Obvykle mají šanci na realizaci pouze projekty, které jsou ve Federálním plánu dopravní infrastruktury klasifikovány jako naléhavé.

Füracker apeloval na spolkovou vládu, aby odpovídajícím způsobem podpořila plány nádraží: „Nyní je na spolkovém ministerstvu dopravy, aby co nejrychleji připravilo cestu projektu a učinilo zde nezbytná rozhodnutí.“

Podle ministerstva financí k přechodu z potenciální na naléhavou potřebu dochází především v případě pozitivní analýzy přínosů a nákladů.

Foto pixabay

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Nová naděje pro vlakové nádraží ICE na letišti v Mnichově

  1. Nová naděje pro vlakové nádraží ICE na letišti v Mnichově – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 04/11/2023 at 16:14

    […] Continue reading Nová naděje pro vlakové nádraží ICE na letišti v Mnichově at Transport Minu… […]

Comments are closed.

%d