• 04/07/2022 01:58

Zkoušky baterií ve vlaku Stadler pro Arriva Netherlands dokazují, že mohou jezdit bez emisí na neelektrifikovaných tratích

Stránka navštívena: 124
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 15 Sekund

Testy dokončené na upravené dieselelektrické jednotce vyrobené společností Stadler ukazují, že vlaky jsou schopné provozu pouze s bateriemi na tratích, které nejsou elektrifikované. Tento úspěch podtrhuje. Pověření společnosti Stadler k udržitelnosti a představují obrovské výhody pro klienty a společnost celkově.

Úspěšné dokončení bateriových testů provedených na modifikované diesel-elektrické jednotce vyrobené pro Arriva Netherlands ukazuje, že tyto vlaky mohou jezdit bez emisí, bez použití dieselového generátoru.  Cíle klienta v oblasti emisí uhlíku a umožnit mu vyhnout se nákladným změnám infrastruktury.

Testy byly dokončeny v posledních dnech na neelektrifikovaných tratích z Almela do Hardenbergu a Arnhemu do Doetinchemu na východě Nizozemska. Tento konkrétní vlak jezdí s elektrickou energií 1,5kV DC z trolejového vedení a využívá baterii k projetí neelektrifikovaných úseků.

Využití bude velké

Využití bateriového napájení umožňuje vlakům jezdit nezávisle na neelektrifikovaných tratích a poskytuje udržitelnější alternativu k naftě. Baterie se používají k pohonu vlaku a mohou zachytit energii při brzdění. Lze je nabíjet z elektrifikovaných tras nebo na určených nabíjecích bodech v síti.

Bateriové vlaky produkují méně uhlíkových emisí než dieselová vozidla a jsou k nim velmi atraktivní alternativou. Nabízejí fantastické řešení pro neelektrifikované tratě, čímž eliminují potřebu nákladné modernizace infrastruktury pro dopravní organizace a vlády.

Stadler prodal kolem 300 vlaků a lokomotiv s trakčními bateriemi v deseti zemích, včetně více než 110 FLIRT Akku pro provoz ve třech regionech v Německu. V testech provedených v loňském roce ujel FLIRT Akku na baterie více než 220 km v režimu pouze na baterie, což je nejdelší vzdálenost, která byla zaznamenána a zdokumentována v knize Guinessových
rekordů. Stadler v současné době staví první vlak na vodíkový pohon, který kdy jezdil v USA, na objednávku dopravního úřadu okresu San Bernardino.

Dr Ansgar Brockmeyer, výkonný viceprezident pro marketing a prodej a zástupce generálního ředitele společnosti Stadler, uvedl: „Tyto zkoušky zdůrazňují roli, kterou mohou zelené technologie hrát při dekarbonizaci našeho světa, a přivádějí nás o krok dále k vytvoření skutečně zelené železnice. V úzké spolupráci s našimi klienty se Stadler zavázal vyvíjet inovativní způsoby, jak učinit toto odvětví udržitelnějším, poskytovat atraktivní a efektivní kolejová vozidla, aby podpořil přechod na jiný druh dopravy pro cestující i nákladní dopravu.

O Stadleru

Stadler staví vlaky již 80 let. Poskytovatel řešení mobility v oblasti konstrukce kolejových vozidel, servisní a signalizační techniky má sídlo v Bussnangu ve východním Švýcarsku. Zaměstnává přibližně 13 000 zaměstnanců v různých výrobních a inženýrských lokalitách a také ve více než 60 servisních místech. Společnost si je vědoma své společenské odpovědnosti za udržitelnou mobilitu, a proto stojí za inovativními, udržitelnými a trvanlivými kvalitními produkty. Sortiment v oblasti hlavních tratí a městské dopravy zahrnuje rychlovlaky, meziměstské vlaky, regionální a příměstské vlaky, metro, tramvaje a tramvaje. Stadler také vyrábí hlavní lokomotivy, posunovací lokomotivy a osobní vozy.

foto Stadler

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %