Společnost Saab se rozhodla dokončit správu digitální odbavovací plochy na letišti Lima

Systém Saab Virtual Ramp Control System, ve kterém jsou zobrazeny produkty Saab Digital Tower a Aerobahn. Foto SAAB

V rámci významného kroku směrem k řešení dopravních zácp a posílení integrovaného situačního povědomí si Lima Airport Partners (LAP) vybrala společnost Saab, aby vylepšila své centrum správy digitálních odbavovacích ploch o komplexní sadu sledovacích řešení. Toto rozhodnutí znamená pro Saab nejen průlom na latinskoamerickém trhu, ale také podtrhuje závazek LAP k efektivnímu řízení odbavovací plochy pro zvýšení bezpečnosti, kapacity a provozní efektivity.

Reklamy

Nejmodernější sledovací systém Saab zahrnuje plně integrovanou platformu obsahující sledovací senzory ADS-B, systém správy povrchu Aerobahn, integraci hlasové komunikace TactiCall a digitální věže vybavené kamerami s vysokým rozlišením, které zajišťují důkladnou digitální vizualizaci povrch letiště. Díky integraci těchto špičkových řešení budou operátoři odbavovací plochy LAP efektivně řídit, zaznamenávat a měřit aktivity na odbavovací ploše letiště ze tří pracovních pozic, které jsou všechny umístěny v novém centru správy digitálních odbavovacích ploch v rámci připravovaného letištního terminálu.

“Převzetí plného vlastnictví správy odbavovací plochy a implementace celé řady technologií na podporu maximálního povědomí o situaci výrazně zvýší bezpečnost, efektivitu a kapacitu letiště v Limě. Saab je hrdý na to, že může vybavit centrum správy digitálních odbavovacích ploch LAP, což dokazuje naše globální vedoucí postavení v oblasti sledovacích senzorů, zpracování dat a digitální věže Letiště LIM je jistě příkladem, který by měli následovat provozovatelé letišť a hlavní dopravci ochotní udělat krok vpřed,“ říká Sergio Martins, ředitel Saab ATM & Surveillance Radars pro Latinskou Ameriku. 

Spolupráce spojuje důvěru, dlouhodobou historii úspěšné spolupráce, inovace a provozní efektivitu. Obě strany se zavázaly posouvat letištní provoz do nových výšin.

„Tento významný milník pro naše operace v Limě nepochybně zlepší efektivitu našeho letiště a postaví nás do popředí mezi velkými letišti po celém světě, která již tuto špičkovou technologii přijala. V LAP vytrvale spolupracujeme se všemi našimi partnery, pilně pracujeme se Saabem na povýšení letiště Lima na primární uzel regionu a stojíme v čele tolik potřebné modernizace v leteckém sektoru,“ říká Turgay Kircar, provozní ředitel letiště Lima Airport Partners.

„Společně s našimi partnery se skupina Fraport neustále snaží zlepšovat a modernizovat provoz na letištích naší skupiny. Pomocí digitální transformace se snažíme vyvíjet inovativní systémy a procesy, abychom cestujícím a zákazníkům poskytovali lepší zážitek. Představení řešení Digital Apron Control je první v Peru a také v Latinské Americe a je milníkem pro globální letištní operace společnosti Fraport,“ Holger Schaefers, Senior Executive VP Global Investments & Management, Fraport AG.

Lima Airport Partners SRL je společnost s ručením omezeným, která provozuje hlavní peruánské letiště: mezinárodní letiště Jorge Chávez v Callao nedaleko Limy. Byla založena v únoru 2001 v rámci koncesní struktury. Společnost je z 80,01 % vlastněna společností Fraport AG, největším německým leteckým uzlem, a z 19,99 % společností International Finance Corporation (IFC), která je součástí skupiny Světové banky.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém