• Pá. Srp 19th, 2022

Rusko žádá Bermudy, aby z bezpečnostních důvodů zrušily registraci ruských letadel

Čvn 27, 2022 , , , ,
Stránka navštívena: 77
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 45 Sekund

Ruské letecké společnosti informovaly bermudské letecké úřady o nutnosti zrušit registraci všech letadel, která byla přeregistrována v Rusku, uvedlo ministerstvo dopravy Ruské federace. „Ruské letecké společnosti zaslaly bermudskému úřadu pro letectví upozornění ohledně nutnosti odhlášení letadla. Aby se zabránilo porušení článku 18 chicagské úmluvy bermudským leteckým úřadem, musí tento úřad odstranit letadla, která byla registrována a jsou používána v Ruské federaci, ze svého leteckého rejstříku,“ uvedlo ruské ministerstvo dopravy.

V prohlášení se také uvádí, že Rusko nesouhlasí s obavami Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) ohledně bezpečnostních otázek způsobených tím, že mnoho letadel vlastněných Ruskem je registrováno ve dvou samostatných zemích. Před úplnou ruskou invazí na Ukrajinu v únoru 2022 byla většina letadel provozovaných ruskými leteckými společnostmi pronajata od západních pronajímatelů a registrována na Bermudách, údajně za účelem daňových úniků. Kvůli sankcím uvaleným po invazi pronajímatelé požadovali vrácení letadla, na což ruské úřady reagovaly přeregistrováním letadla v Rusku.

15. června vydala ICAO uzavřený bulletin, v němž uvedla, že dvojitá registrace představuje bezpečnostní riziko, a požadovala po Rusku, aby problém vyřešilo, jinak bude prohlášeno za zemi s problémy s bezpečností letu.  “Zajištění bezpečnosti letu je nejvyšší prioritou ruských leteckých úřadů,” uvedlo prohlášení ruského ministerstva dopravy.

„Chceme připomenout, že vzhledem k tomu, že bermudské letecké úřady odebraly ruskému letadlu letová osvědčení, Ruská federace zastavila mezivládní dohody, které odsunuly bermudské letecké úřady k dohledu nad letovou způsobilostí letadla,“ pokračovalo prohlášení. “Převedení letadla do ruského registru dalo ruskému leteckému úřadu možnost dohlížet na letovou způsobilost letadla a vydávat letová osvědčení v souladu se zavedenými normami a požadavky.”

Článek 18 Úmluvy o mezinárodním civilním letectví (Chicagská úmluva) uvádí , že „ Letadlo nemůže být platně registrováno ve více než jednom státě, ale jeho registrace může být z jednoho státu do druhého změněna“. 

Podobné články k tématu  V St. Petersburg se srazily dva vlaky

Paradoxně kdyby bermundské úřady vyhověly Ruské Federaci, pak může čelit celé řadě žalob, od pronajímatelů, po pojišťovny za umožnění nezákonného jednání Ruské Federace, včetně mezinárodního trestního stíhání řady osob z úřadu, který je za toto odpovědný. Neslo by tak bilionové náhrady škod za ukradená letadla po Ruském vojenském napadení Ukrajiny za co si vysloužilo celou řadu sankcí v 6 balíčcích západní Evropy s USA.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi