Skončila uzavírka v Plané nad Lužnicí. Nový most opět spojuje oba břehy Lužnice

Nového mostu přes řeku se v obyvatelé Plané nad Lužnicí už nemohli dočkat. Podle starosty jde o důležitou dopravní tepnu, která ve městě neodmyslitelně spojuje oba břehy Lužnice. Moderní obloukový most nahradil původní betonové přemostění, které před rokem bylo už na hranici životnosti.

Reklamy
Jiří Rangl (Zdravá Planá), starosta Plané nad Lužnicí: “Ten život by se tady bez mostu v podstatě zastavil. Takže jsme řešili, když jsme nastoupili minulý rok do vedení, ten problém náhradního mostu. Ten provoz ale nefungoval správně, ta doprava se střetávala uprostřed mostu. Byly tu nehody a to jsme vyřešili semaforem. “
Martin Kuba (ODS), hejtman Jihočeského kraje: “U každé té stavby trochu překážíme, omezujeme ten pohyb v tom městě. Samozřejmě ten most je klíčovým spojením, tak jsme se vždy snažili vycházet maximálně vstříc v tom provizorním řešení. Jsem rád, že se nám to vede, stejnou strategii využíváme třeba v Týně.”

Stavba trvala dva roky, kraj ji teď převzal do předčasného užívání. Most měří 82 metrů a práce na jeho výstavbě byly náročné zejména tím, že veškeré inženýrské sítě jsou vedené hluboko pod říčním dnem. Veškerá dopravní mezení tu 15. září skončila. V hodnocení kvality mostů a jejich technického stavu jsou jižní Čechy v tuto chvíli druhé nejlepší v republice.

Martin Kuba (ODS), hejtman Jihočeského kraje: „Já vím že to jsou věci, které Jihočeši běžně používají a vlastně si to ani neuvědomují. Je třeba si uvědomit, že to stojí stovky milionů z krajských peněz každý rok. Je vidět, že tam, kde si to ty kraje nehlídají a neinvestují, tak potom se stavy těch mostů výrazně zhoršují.“

Jen v letošním roce kraj vybuduje nebo opraví celkem deset mostů a vyčleněno na to má přes 529 milionů korun.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Skončila uzavírka v Plané nad Lužnicí. Nový most opět spojuje oba břehy Lužnice”

Comments are closed.