Volvo představuje svůj vůbec první nákladní vůz s čistě elektrickým pohonem – optimalizovaný pro čistší a bezpečnější městskou dopravu

Vizualizace Volvo Trucks

Společnost Volvo uvádí na trh svůj vůbec první model nákladního vozidla vyvinutý pouze s elektrickým pohonem. S kapacitou pro těžký náklad a vynikající viditelností pro řidiče je FM Low Entry elektrický náklaďák optimalizovaný pro bezpečnou a efektivní jízdu v městských oblastech.

Reklamy

S tím, jak se stále více měst snaží zlepšovat své městské prostředí snižováním úrovní emisí, rychle roste poptávka po nákladních automobilech s nulovými emisemi, které dokážou splnit tyto nové požadavky zákazníků.

Nejnovější přírůstek do programu elektrických nákladních vozidel společnosti Volvo Trucks – Volvo FM Low Entry – je těžký nákladní vůz speciálně vyvinutý pro širokou škálu přepravních úkolů v městských oblastech. Je to také první model nákladního vozidla, který kdy Volvo vyvinulo a který je k dispozici pouze s elektrickým pohonem.

„Tento nákladní vůz s nulovými emisemi je skvělým doplňkem naší elektrické řady, dokonale se hodí pro městskou dopravu a je navržen s ohledem na řidiče. Je výkonný, přesto se s ním hladce řídí a snadno se s ním manévruje. Nové Volvo FM Low Entry je dokonale v souladu s našimi ambicemi rozšířit naši nabídku elektrických pohonů a umožnit ještě většímu počtu zákazníků snížit emise uhlíku,“ vysvětluje Roger Alm, prezident Volvo Trucks.

5hvězdičkové hodnocení Direct Vision

Nízká poloha řidiče nabízí řidiči vynikající výhled a kontrolu nad okolím. Dobrá viditelnost FM Low Entry mu vynesla pětihvězdičkové hodnocení ve standardu Direct Vision, který hodnotí těžká vozidla provozovaná v Londýně a vstoupí v platnost ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024.

Volvo FM Low Entry je velmi univerzální a lze jej přizpůsobit specifickým požadavkům různých přepravních úkolů, jako je nakládání s odpady, distribuce a stavebnictví.

Vůz je založen na známém modelu FM společnosti Volvo. Prostorná kabina byla snížena a posunuta dopředu a nízký nárt a rovná podlaha usnadňuje nastupování a vystupování z nákladního vozu. Tyto konstrukční prvky vytvářejí ergonomické, pohodlné a efektivní pracovní prostředí pro řidiče v rušných městských lokalitách.

Nový FM Low Entry se bude zpočátku prodávat v Evropě včetně Turecka a Jižní Koreje. Prodej bude zahájen v prvním čtvrtletí roku 2024 a výroba bude zahájena ve druhém čtvrtletí roku 2024.

Osm modelů elektrických nákladních vozidel

S tímto novým plně elektrickým městským nákladním vozidlem má nyní Volvo ve své nabídce celkem osm modelů elektrických nákladních vozidel. V roce 2019 se Volvo Trucks stalo prvním globálním výrobcem, který zahájil sériovou výrobu těžkých elektrických nákladních vozidel, a cílem společnosti je, aby v roce 2030 bylo 50 % celosvětového prodeje nových nákladních vozidel Volvo elektrických. Klíčové vlastnosti Volvo FM Low Entry:

 • Viditelnost (se standardní specifikací) splňuje Transport for London 5hvězdičkový Direct Vision Standard.
 • Vozík je vybaven systémem Volvo Dynamic Steering pro snadné řízení a snížení vibrací.
 • K dispozici jsou tři možnosti sedadel: Řidič + 0, 1 nebo 3 cestující. Se 3 sedadly pro cestující umístěnými v zadní části kabiny nejsou v zorném poli řidiče. To minimalizuje slepá místa a přispívá k vynikající viditelnosti.
 • Mezi mnoho ergonomických prvků patří nízký nárt, rovná podlaha a dobře umístěná madla pro snadné a bezpečné vystupování z kabiny.
 • Vůz je k dispozici s novým pokročilým kamerovým monitorovacím systémem Volvo.
 • Je k dispozici ve dvou výškách (stojící): Spací kabina (1575 mm) a Extended/High Sleeper (1945 mm).
 • Dostupné konfigurace náprav: 4X2, 6X2, 6X4, 8X2, 8X4
 • GVW: 19-32 tun
 • Motor: 330 kW
 • Baterie: 360 kWh (4 baterie)
 • Dojezd: až 200 km (dojezd závisí na několika parametrech, jako je hmotnost nákladu, styl jízdy, jízdní cyklus, topografie, teplota atd.)
  Nabíjení: 250 kW (DC), 43 kW (AC)
 • Rozvor: 3900-6000 mm
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading