• Pá. Srp 19th, 2022

Objem nákladní dopravy, investice do dopravy zpět do normálu

Stránka navštívena: 40
0 0
Doba čtení příspěvku:58 Sekund

Ministerstvo dopravy ve čtvrtek uvedlo, že objemy vnitrostátní nákladní dopravy, investice do dopravy a expresní dodávky se v první polovině letošního roku vrátily na normální úroveň.

Podle posledních údajů ministerstva činil objem komerční nákladní dopravy za prvních šest měsíců 24,3 miliardy tun, meziročně o 2,2 procenta méně. Tento rozdíl se v červnu zmenšil a stáhl se i s hodnotou za stejné období loňského roku uvádí Chinadaily.

Propustnost kontejnerů nadále rostla, se zhruba 140 miliony odbavených kontejnerů, což představuje meziroční nárůst o 3 procenta. Pro Čínu tak přichází po velkém propadu v důsledku koronaviru oživení.

Dopravní investice zůstaly podobně vysoké. Podle ministerstva dosáhly investice do fixních aktiv v dopravě během prvních šesti měsíců roku více než 1,6 bilionu juanů (240 miliard dolarů), což představuje meziroční nárůst o 6,7 procenta. Mezi investicemi bylo asi 1,27 bilionu juanů použito na výstavbu silnic a 73,9 miliardy juanů na vodní cesty, což představuje nárůst o 9,7 procenta a 4,7 procenta.

Počty cestujících však v důsledku epidemie klesají. Komerční cestující zaznamenaly 2,76 miliardy lidí, což je o 37,2 procenta méně než ve stejném období loňského roku.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  18 miliard euro zlepší železnici v Rakousku