• Pá. Srp 19th, 2022

Velká expanze dálkových vlaků z Rakouska začíná slibují ÖBB

souprava cityjet ÖBB
Stránka navštívena: 47
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 50 Sekund

Všechny cesty vedou do Vídně. Tak by se dalo nazvat expanzi vlaků ÖBB, které se pomalu rozjíždí přes den a ve velikém v noci z Vídně. Přitom se říkávalo všechny cesty vedou do Říma. Tam paradoxně, jako na většině kontinentu Evropy zajistí dopravu Rakouské ÖBB. V noční dopravě to platí dvojnásobně. Nebýt nočních spojů z Vídně a nebo skrze Rakousko, pak Evropa nemá pořádné noční spojení. 

Podle vedení tohoto rakouského dopravce je spojení mezi Rakouskem, Českem a Polskem chabé a občas i více, než pomalé. I s ohledem na to plánuje přidat další spojení z Vídně přes Břeclav do Krakova a Vroclavi, jak zaslal schienencontrol s uvedením do provozu k 12.12.2023. 

Počítá s nasazením 5 vozů kategorie EuroCity s odjezdem z Vídně v 16:10, v Břeclavi 17:04 a pokračuje dále do Vroclavi/Krakova. Zpátky pojede z Břeclavi v 10:55 a ve Vídni bude v 11:49. Celkem by tak vlak měl pojmout až 360 sedících cestujících. 

Z Vídně do Německa přibude InterCity

Z Vídně přes Linz, Mnichov do Stuttgartu by měl jezdit denně pár spojů, jako IC 460/461.

IC 460   IC 461
21:55 Wien, Hbf. 6:05
22:00 – 22:02 Wien Meidling 5:58 – 6:00
22:14 – 22:16 Tullnerfeld 5:43 – 5:45
22:28 – 22:30 St. Pölten Hbf. 5:30 – 5:31
22:58 – 23:00 Ammstetten 5:00 – 5:02
23:15 – 23:16 St. Valentin 4:43 – 4:45
23:28 – 23:30 Linz, Hbf. 4:30 – 4:32
23:44 – 23:46 Wels, Hbf. 4:14 – 4:16
0:00 – 0:02 Attnang-Puchheim 3:58 – 4:00
0:06 – 0:07 Vöcklabruck 3:53 – 3:54
0:31 – 0:32 Neumarkt/Wallersee 3:28 – 3:29
0:49 – 0.51 Salzburg, Hbf. 2:48 – 3:11
  München Hbf.  
  Augsburg, Hbf.  
  Ulm, Hbf.  
  Stuttgart, Hbf.  
Podobné články k tématu  Další nehoda Cityjetů v Rakousku, přímo ve Vídni

Na tento spoj plánují nasadit KISS s 501 místy pro sezení. Vlak by měl jezdit každý den výjma neděle od 11.12.2022 do 28.5.2023. Poté je plánováno nasazení denně bez omezení.

* uvedený jízdní řád je dle informací dopravce ze žádosti zaslané schienencontrol.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi