• Út. Srp 16th, 2022

Alza.cz rozšiřuje svou logistiku. Připravuje první centrum tohoto typu v Maďarsku

Kvě 27, 2022 , ,
Stránka navštívena: 77
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 25 Sekund

Alza.hu podepsala dlouhodobou smlouvu o nájmu s developerem GLP, předním investorem a developerem logistických parků. Došlo k prohloubení vzájemné spolupráce. Alza.cz buduje sklad o rozloze 22 000 m2 v maďarském Szigetu, což bude první logistické centrum e-shopu mimo domovské trhy v ČR a na Slovensku. Stavba by měla být dokončena již tento rok.

Alza.cz díky novému centru výrazně zrychlí distribuci zboží

Alza.cz díky novému logistickému centru se 40 místy pro příjem zboží z dodávek i nákladních automobilů výrazně zrychlí distribuci zboží v Maďarsku. Jeho součástí bude kromě skladu o rozloze více než 20 000 m2 také showroom a AlzaDrive se samostatným vjezdem pro bezkontaktní odběr zboží přímo z automobilu. Společnost tak pokračuje v dosavadní úspěšné spolupráci s developerem GLP, se kterým již otevřela například GLP Park Praha Chrášťany disponující 40 000 m2.

„Maďarsko je naším důležitým a dynamicky rostoucím trhem, proto jsme se rozhodli otevřít zde naše první zahraniční logistické centrum, díky kterému budeme disponovat tisíci produkty k okamžitému odběru přímo na místě a zároveň nám to umožní výrazně zkrátit průměrnou dobu doručení,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze a facility Alza.cz. „S GLP máme dosud bezproblémovou zkušenost z Česka i Slovenska, bylo tedy logickou volbou s nimi pokračovat i nyní,“ dodává.

„Se společností Alza máme nadstandardní spolupráci, protože jsme opakovaně prokázali, že dokážeme vybudovat komplexní projekty pro e-commerce distribuci, a to i pro ty nejnáročnější zákazníky, mezi které Alza patří. Tato oblast se rozvíjí extrémně rychle a lídr trhu, jakým Alza je, potřebuje partnera, který mu umožní vybudovat jeho vizi moderní logistiky. Těší nás, že naše know-how a dlouhodobé partnerství pomáhá Alze s expanzí do Maďarska,“ říká Jan Palek, ředitel GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Podobné články k tématu  Wizz Air nabízí bezplatné cestování Ukrajincům
Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi