• Út. Srp 16th, 2022

Stavební práce omezí Metronom v Hamburku

Kvě 26, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 119
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 24 Sekund

Cestující ve vlaku musí být v létě trpěliví v regionální vlakové dopravě mezi Hamburkem, Lüneburgem a Uelzenem.

Železniční společnost Metronom od 11. června ve středu oznámila, že na trati RE3/RB31 by mělo jezdit výrazně méně vlaků, než je obvyklé, kvůli práci na kolejích a výhybkách. Jedná se o několikaměsíční stavební práce DB Netz AG, zejména v okolí Stelle a Bad Bevensen. Od srpna přibudou stavební práce v oblasti Hamburg-Harburg. “Letní měsíce budou skutečnou zkouškou trpělivosti zejména pro dojíždějící, pravidelné cestující a naše zaměstnance mezi Harburgem a Lüneburgem,” uvedla mluvčí.

Stavební práce zahrnují udržovací opatření, která jsou naléhavě nutná, uvedla mluvčí. Práce se kryly s obdobím kampaně na 9eurovou jízdenku, a tak lze v letních měsících, zejména o víkendech, očekávat výrazně zvýšený počet cestujících. “Jednodenním výletníkům můžeme pouze doporučit, aby si předem opatřili podrobné informace a pokud možno se vyhnuli trase Hamburk – Uelzen,” uvedla mluvčí.

Podle informací může být mezi Hamburkem, Lüneburgem a Uelzenem nabízen pouze jeden spoj místo čtyř spojů za hodinu v každém směru. Vlaky na trati RB31 jsou tedy až na výjimky zcela vyřazeny. Vlaky RE3, které po dobu stavebních prací pojedou pouze jednou za hodinu v každém směru, budou zastavovat také v Bardowicku a Radbruchu. Cestující, kteří chtějí cestovat pouze mezi Hamburkem – Harburgem a Hamburkem – Hauptbahnhof, by měli pokud možno přestoupit na jiné vlaky nebo S-Bahn.

Lze očekávat masivní problémy a výpadky, zejména mezi Winsenem a Hamburkem-Harburgem, protože do stanic Ashausen, Stelle, Maschen a Meckelfeld se nelze nebo jen zřídka dostat, uvedla společnost. Bude zřízena náhradní železniční doprava s různými linkami. Protože po celé trase nemohou v noci jezdit žádné vlaky, bude také mezi Hamburkem-Harburgem a Lüneburgem nebo Uelzenem zavedena náhradní železniční doprava.

DPA, Metronom

Podobné články k tématu  Vlak na vodíkový pohon o krok blíže osobní dopravě v Německu
Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi