Eurostar přepravil výrazně více cestujících

Železniční společnost Eurostar loni zvýšila počet svých cestujících na trasách tunelem pod Lamanšským průlivem. Z Paříže do Kolína nad Rýnem a Amsterdamu o 22 procent.

Reklamy
Foto © Eurostar

Počet cestujících vzrostl v roce 2023 na 18,6 milionu z 14,8 milionu v předchozím roce, oznámil ve středu Eurostar. Růst vyplývá zejména ze silné poptávky na linkách do Paříže, Londýna a Amsterdamu.

Celkem Eurostar přepravil více než 700 000 lidí mezi Německem a Francií (nárust 19 procent) a 184 000 mezi Německem a Belgií (nárust 16 procent). Společnost uvedla, že počet cestujících v síti Eurostar by měl do roku 2030 vzrůst na 30 milionů. Eurostar očekává, že během olympijských a paralympijských her letos v létě přepraví na svých trasách do Paříže téměř dva miliony cestujících.

Eurostar je většinově vlastněný francouzskými a belgickými železnicemi (SNCF a SNCB) a nedávno sjednotil vlaky přes Lamanšský průliv do Londýna, stejně jako předchozí expresy Thalys z Paříže přes Brusel do Amsterdamu a oblasti Porýní-Porúří pod jedním názvem.

Vlaky Eurostar z pevninské Evropy do Londýna dosud jezdily bez konkurence. Společnost v Paříži oznámila, že provozovatel tunelu by rád vytvořil technické podmínky, aby konkurenční železniční společnosti mohly během několika let cestovat z Londýna do nových destinací. Deutsche Bahn se také nadále snaží provozovat své vlaky ICE přímo do Londýna, touha po tom existuje mnoho let. Posílat by na trasu chtěla nejnovější vlaky ICE4neo.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Eurostar přepravil výrazně více cestujících”

Comments are closed.