• Út. Srp 16th, 2022

Silný pokles návštěvníků na úzkokolejce v Harzu

Bře 30, 2022 , ,
Stránka navštívena: 108
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 28 Sekund

WERNIGERODE : Po poklesu cestujících souvisejícím s koronou v roce 2020 zažily harzské úzkokolejky v roce 2021 další těžký rok. Vlaková doprava se v širokém okolí zastavila. Po uvolnění se nyní díváme na rok 2022 s „opatrným optimismem“.

Harzer Schmalspurbahnen GmbH (HSB) se ohlíží za špatným obchodním rokem 2021. “Ve druhém roce pandemie byly roční tržby kolem devíti milionů eur dokonce o deset procent nižší než v předchozím roce,” uvedl v úterý mluvčí HSB. „Záchranný balíček“ vytvořený federálními a zemskými vládami pro veřejnou dopravu však dokázal finanční ztráty z velké části kompenzovat.

Od listopadu 2020 do června 2021 byl přerušen vlakový provoz na většině 140,4kilometrové sítě tras, pokračoval mluvčí. Provoz v Brockenu, nejdůležitější zdroj příjmů městské dráhy, mohl být obnoven teprve 9. června. Plný provoz vlaků byl postupně znovu nastartován do července. V důsledku toho loni klesl počet cestujících na zhruba 750 000 cestujících. V roce 2019 před koronou jich bylo stále kolem 1,2 milionu.

Bez ohledu na ztrátu příjmů by rostoucí náklady „ve všech obchodních oblastech“ vedly také ke zvýšení cen jízdenek v roce 2022, řekl mluvčí. Od 1. března stojí Brocken cesta 34 eur za jednosměrnou cestu a 51 eur za zpáteční. Mnohé ceny za jiné cesty však zůstaly stabilní.

V roce 2021 HSB obnovila tratě v délce téměř 2 kilometrů a provedla podbíjení tratí celkem na 5,3 kilometrech. Společnost také zrekonstruovala několik „brán, tři železniční přejezdy, střechu přijímací budovy ve stanici Steinerne Renne a různé společenské místnosti pro zaměstnance“.

S přibližně 140 kilometry v Durynsku a Sasku-Anhaltsku provozuje HSB nejdelší souvislou úzkorozchodnou síť v Německu. Dráha je široká přesně jeden metr. 25 parních lokomotiv společnosti, z nichž až deset slouží současně, je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v pohoří Harz. Podle společnosti pracuje pro HSB 270 zaměstnanců.

Podobné články k tématu  Dva vozy vykolejily během posunu na hlavním nádraží v Mnichově

DPA

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
100 %

O autorovi