» Domů » Práce » Zaměstnanci Hochbahn demonstrují před sídlem společnosti v Hamburku

Zaměstnanci Hochbahn demonstrují před sídlem společnosti v Hamburku

Při zahájení druhého kola kolektivního vyjednávání ve čtvrtek zaměstnanci Hamburger Hochbahn zdůraznili svůj požadavek na vyšší mzdy shromážděním v centru města.

Ti se ráno sešli před sídlem společnosti a chtěli předat generálnímu řediteli Hochbahn více než 2800 podpisů. Podpisy byly uvedeny na velkém transparentu a měly dokázat, že téměř polovina z 6000 zaměstnanců podpořila požadavky odborů Verdi.

Verdi požaduje pro zaměstnance navýšení měsíčně o 600 eur. Kolektivní smlouva by měla mít podle představ svazu platit 12 měsíců od jejího uzavření. Stážisté mají navíc dostat dalších 258 eur měsíčně a bezplatnou profesionální jízdenku na místní hromadnou dopravu.

Podle informací odborů nabídla zaměstnavatelská strana v prvním kole vyjednávání s dobou trvání 24 měsíců navýšení o 4,5 procenta zpětně k 1. lednu 2024 a další navýšení o 3,0 procenta k 1. lednu 2024. Zaměstnavatel navíc nabízí nezdaněnou prémii na kompenzaci inflace ve výši 3 000 eur.

foto Danny Pruseit, Ver.di

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes