Domů / Městská doprava / Stadler získal zakázku na signalizační technologie pro rozšíření tramvajové dopravy v Bergenu

Stadler získal zakázku na signalizační technologie pro rozšíření tramvajové dopravy v Bergenu

Výrobce železniční techniky Stadler získal zakázku na dodávku bezpečnostní technologie v rámci rozšíření tramvajové linky Bybanen v Bergenu (Norsko). Klientem je státní projektová organizace Bybanen Utbygging, dceřiná společnost správního regionu Vestland fylkeskommune.

© Stadler
© Stadler

Společnost Stadler získala významnou zakázku v sektoru signalizace. Zahrnuje plánování, dodávku a implementaci bezpečnostní technologie pro několik plánovaných rozšiřujících úseků tramvajové sítě Bergen směrem k severním předměstím Åsane a na západ k Loddefjordu. Celkový objem zakázky se pohybuje kolem 50 milionů eur. Smluvní rozsah služeb se zpočátku týká první fáze expanze směrem k Åsane; Další části byly dohodnuty jako volitelné možnosti.

Společnost Stadler je již mnoho let klíčovým partnerem tramvajového projektu v Bergenu. Již v roce 2007 bylo u výrobce objednáno dvanáct Variobahnů. Od roku 2008 se divize Stadler Signalling zpočátku podílela na realizaci několika traťových úseků jako dodavatel vybavení vozidel a souvisejícího traťového vybavení. Od druhé fáze výstavby převzala společnost celkovou odpovědnost za veškerou signalizační technologii.

Podle informací se společnost Bybanen spoléhá na vysoce výkonné a pro budoucnost připravené bezpečnostní řešení v oblasti signalizačních systémů, řízení vlaků a technologie řídicích center na úrovni bezpečnosti SIL2 (Safety Integrity Level) – přičemž jednotlivé komponenty splňují nejvyšší úroveň bezpečnosti a spolehlivosti SIL4. Stadler dodává mimo jiné:

  • systémy dopravní signalizace s blokovacími obvody nebo senzory kol
  • ochrana vlaků pro trať a vozidla
  • technologie identifikace vlaků

Kromě toho budou dodány signalizace a systémy vytápění výhybek, plně vybavené řídicí centrum s několika operátorskými stanicemi a školicími pracovišti včetně kompletní simulace systému. Společnost Stadler vyrábí téměř všechny komponenty řešení ve svém závodě pro signalizaci v Braunschweigu. Zahájení projektu je naplánováno na 1. září 2025.

„Jsme potěšeni trvalou důvěrou společnosti Bybanen Utbygging. Toto ocenění nejen potvrzuje vysokou dostupnost a spolehlivost naší technologie, ale také zdůrazňuje škálovatelnost a budoucí životaschopnost našeho systému – navrženého tak, aby splňoval dlouhodobé požadavky moderních projektů městské infrastruktury,“ uvedl Albrecht Teich, výkonný ředitel společnosti Signaling Germany.

„Toto je klíčová zakázka pro systém lehké železnice v Bergenu. Technologie signalizace je jednou z nejdelších a nejdůležitějších smluvních součástí celého projektu. Nyní máme jedinečnou příležitost plánovat včas s mezinárodně uznávaným dodavatelem, jako je Stadler. Flexibilita zakotvená ve smlouvě nám také zajišťuje odborné znalosti pro budoucí kroky rozvoje sítě lehké železnice v Bergenu,“ uvedl Arve Tjønn Rinde, projektový ředitel společnosti Bybanen Utbygging.

Označeno:
0 0 hlasy
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted

Social Icons

Pracovní pozice
kategorie práce
Typ práce
Město
 

Události

18 Čvn
18 Čvn 26
Lysá nad Labem
VAN&Truck Show Přerov
24 Čvc 26
Přerov
21 Srp
13 Zář
13 Zář 26
Kroměříž

Přihlaste se k odběru webu e-mailem

Zadejte svou e-mailovou adresu pro odběr tohoto blogu a zasílání upozornění na nové příspěvky e-mailem.

Připojte se k 370 dalším odběratelům

Sledujte nás na sítích

Reklamy

Zjistěte více z Transport Minutes ®

Přihlaste se k odběru a pokračujte ve čtení. Získáte přístup k úplnému archivu.

Pokračovat ve čtení

0
Would love your thoughts, please comment.x