Před několika lety v Evropě provozovalo komerční dopravu mnoho dopravců se staršími vozy. V tom vycítil příležitost nadnárodní hráč FlixBus, který tyto dopravce spojil do jedné platformy a dal jim jistotu v investicích do nových autobusů. Tím však zanikla většina regionálních brandů, která zelený dopravce koupil, nebo zabalil do zeleného kabátu.

Reklamy

Jedním z mála dopravců, kteří odmítají pod zelená křídla vstoupit, je slovinský Nomago, který je charakteristický svými tmavě modrými moderními vozy. V komerční dopravě působí v 7 zemích. Svést se s ním můžete v Německu, Rakousku, Itálii, Maďarsku, Slovensku, Chorvatsku a Slovinsku. Celkem jeho komerční linky InterCity obsluhují 31 měst.

Nyní spouští novou linku z Lublaně do Záhřebu na letiště, která bude v provozu od 13. ledna, jízdenky jsou již v prodeji. Spoj cestou zastaví ještě v Novém Městě ve Slovinsku. Z Lublaně na letiště cena začíná na 15 eurech. Jde tak o další linku, kde bude úspěšně konkurovat Flixbusu, který na více linkách úspěšně vytlačuje kvalitou a cenami, kdy se nepodařilo Flixbusu cenovou politikou s podnákladovými cenami vytlačit právě tohoto dopravce.

Kdo je Nomago?

Společnost Nomago je poskytovatelem přepravních služeb a cestovních služeb s více než 600 autobusy provozovaných v regionu mezi Benátkami a Dubrovníkem. Společnost nabízí komplexní přepravní a cestovní služby – od kyvadlové dopravy na letiště, letů, ubytování, cestovního pojištění, cestovních balíků, až po charterovou přepravu autobusy a VIP přepravu. S přístupem založeným na přáních zákazníků a řešení potřeb jednotlivých cestujících, se společnost Nomago usiluje o udržitelnost, neustále rozšiřuje svou flotilu moderními a ekologickými autobusy a každého podporuje v tom, aby používal veřejné dopravní prostředky.

Ve flotile tohoto dopravce tak najdete rozmanitou nabídku vozů. Od mikrobusů s kapacitou 19 míst až po patrové vozy s kapacitou 79 míst.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading