» Domů » Letecká doprava » Další chaos pro ruské letectví s piloty, řídícími na věžích – čelí mobilizaci

Další chaos pro ruské letectví s piloty, řídícími na věžích – čelí mobilizaci

Ruský průmysl komerčního letectví by mohl čelit větším problémům kvůli mobilizaci vyhlášené prezidentem Vladimirem Putinem, naznačují četné zprávy. Mobilizace byla vyhlášena 21. září 2022 s okamžitou platností. Podle ruského ministra obrany Sergeje Šojgu je cílem první vlny, která má odvést 300 000 mužů, mobilizovat lidi s předchozími vojenskými zkušenostmi pro válečné úsilí země. Podle ruského listu Kommersant čelí aerolinky složité situaci, protože mnoho pilotů dříve sloužilo v tamním letectvu, a proto mají nárok na odvod.

Noviny citovaly zdroje z jedné velké letecké společnosti, které uvedly, že až 40 % jejich pilotů má vojenskou minulost. Zdroje z jiné letecké společnosti uvedly, že personál společnosti je „stále znepokojenější“. Kommersant se dotazoval ruského ministerstva dopravy, zda piloti dostanou výjimku z návrhu, ale odpověď byla negativní, uvádí noviny .

Telegramový kanál Aviatorschina, který pravidelně publikuje vnitřní příběhy z ruského leteckého průmyslu, uvádí , že práce řízení letového provozu (ATC) byla přerušena kvůli náhlým náborům „desítek“ dispečerů v regionech Kamčatka, Magadan a Irkutsk. Nárok se shoduje se spoustou zpráv z celé země o lidech, kterým byla předána oznámení o odvodu a okamžitě posláni do vojenských táborů, přičemž někteří byli odvedeni, přestože neměli žádné vojenské zázemí.

Vyhlášení mobilizace vyvolalo masový exodus ruských občanů do zahraničí, letenky do sousedních zemí se rychle vyprodaly a fronty na hranicích dosahovaly nebývalých rozměrů. Vlajkový dopravce Aeroflot mezitím oznámil , že odvedení muži mohou vracet své letenky zdarma. Také odstranil mužské stevardy ze všech zahraničních letů, údajně proto, aby jim zabránil v útěku ze země, uvádí stránka zaměstnanců aerolinky na Telegramu. Proti jednání Vladimíra Putina a celé jeho vlády, včetně všech vrcholných politiků stále více vzrůstá nevole mezi obyvateli. Ti tak čelí stále větší šikaně a represi ze strany úřadů, které se snaží potírat jakoukoliv svobodu projevu, nebo jenom vzpurnost. Řada obyvatel byla odvlečena doslovně z práce i od rodin, aniž by něco měla společné s armádou někdy uvádí řada deníků v zemi.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes