Ministerstvo pro místní rozvoj prověří brněnský autobusák

Ministerstvo pro místní rozvoj prověří brněnský autobusák

Řada stížností a upozornění naší redakce přimělo příslušný odbor na Ministerstvu pro místní rozvoj ke kontrole. Přimělo ho až poskytnutí řady fotek a upozornění na neposkytování informací cestujícím, na které si stěžují. Také došlo na objasnění vztahů mezi vedením správce nádraží a městem Brnem, kdy radní je ve střetu zájmů se správcem nádraží. Jde přitom o syna Davida Grunda, kdy jeho otec zastává pozici na vedení správy nádraží. To je podle všeho v rozporu se vším co dovoluje česká legislativa. Bohužel se zpětně nedá vymáhat pro nastavení programů vrácení dotací na modernizaci nádraží.

Samotné poskytování resp. neposkytování informací hodlá prověřit i příslušný úřad pro možné zneužití svého postavení na trhu. Správce nádraží i přes snahu o vysvětlení svého jednání vůči cestujícím a dopravcům zarytě mlčí. Od jednoho ze zaměstnanců se podařilo získat informaci, kdy se má bát vedení kontrol a možností nalezení řady pochybení. Samotný ministr na otázku jak se mu líbí nakládání s penězi EU odmítnul toto komentovat s odůvodněním, že by byl vulgární a to nechce. Kontrolou projde i samotná vyhlášená zastávka 48, která je snad na území nikoho ..

Nezbývá tak, než se těšit na výsledek kontroly, která může skončit několika milionovou pokutou. Cestující i dopravci, pokud se necítí na nádraží v právu se mají obracet přímo na ministerstvo, které je oprávněné k přinucení změny jednání ze strany provozovatele nádraží sdělila kancelář ministra.

foto z neoficiálního profilu ÚAN Zvonařka

O autorovi

Infrastruktura a města Krimi