Emirates a Boeing uzavírají spolupráci zaměřenou na údržbu letadel pomocí digitálních řešení

Společnosti Emirates a Boeing podepsaly memorandum o porozumění s cílem urychlit zlepšení údržby letounů s využitím pokročilých digitálních technologií.

Hlavní pozornost bude věnována těmto klíčovým oblastem: inspekce letadel za pomoci dronů, zvýšení přesnosti a efektivity úkolů údržby pomocí virtuální a rozšířené reality a dále prognostická a prediktivní údržba nové generace.

„Naše partnerství se společností Boeing nám umožní maximalizovat výhody pokročilých technologií a digitálních řešení, abychom zvýšili provozní spolehlivost, minimalizovali poruchy a zajistili, že naše flotila bude fungovat na nejvyšší úrovni, což v konečném důsledku poskytne zejména zákazníkům ještě lepší zážitek z cestování. Ať už se jedná o drony provádějící kontroly nebo o vizualizace rozšířené reality, které pomáhají technikům lokalizovat potenciálně vadné komponenty, jež nejsou pouhým okem viditelné, podnikáme významné kroky k optimalizaci údržby letadel v plné míře na naší flotile Boeingů 777,“ řekl Ahmed Safa, senior viceprezident divize Emirates Engineering.

„Podpora našich zákazníků na jejich cestě k digitální transformaci je víc než zlepšení provozu údržby,“ řekl Brad Surak, viceprezident pro digitální letecká řešení společnosti Boeing Global Services. „Jde o uplatnění inovací, které zajistí, že jejich potřeby pro optimální provoz budou splněny nejen dnes, ale i v dlouhodobém horizontu.“

Integrace dronů do procesu údržby představuje pro leteckou společnost skok vpřed urychlující vnější kontroly širokotrupých letadel s využitím kamer s velmi vysokým rozlišením, které jsou schopny pokrýt všechny úhly letadla a odhalit povrchové vady. Získané snímky a data se stávají základem velmi podrobných zpráv, které umožňují mnohem větší přesnost a pomáhají při budoucích kontrolách.

Smíšená realita a využití vizuálních nástrojů rozšířené a virtuální reality znamená, že inženýři mohou zkoumat vnitřní fungování jakékoli části letadla. Tyto technologie slibují přesnější a komplexnější inspekce letadel, snížení rizika lidské chyby a výrazné zkrácení doby, kterou letadla stráví mimo provoz, tj. optimalizaci dostupnosti a výkonnosti flotily.

Technologie prognostické a prediktivní údržby nové generace poskytovaná společností Boeing využívá pokročilou analytiku a prognostické poznatky, které Emirates umožňují přijímat exaktnější rozhodnutí o údržbě vozového parku.

Emirates Engineering je jedním z technologicky nejvyspělejších zařízení na údržbu letadel na světě podporující největší flotilu letadel Boeing 777 a Airbus A380. Tým řídí a realizuje všechny aspekty údržby, inženýrství, kvality, plánování a logistiky. Areál o rozloze 400 000 metrů čtverečních má 12 hangárů a je největší volně stojící konstrukce na Blízkém východě.

Foto Emirates

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Emirates a Boeing uzavírají spolupráci zaměřenou na údržbu letadel pomocí digitálních řešení

  1. Emirates a Boeing uzavírají spolupráci zaměřenou na údržbu letadel pomocí digitálních řešení – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 21/11/2023 at 12:14

    […] Continue reading Emirates a Boeing uzavírají spolupráci zaměřenou na údržbu letadel pomocí d… […]

Comments are closed.

%d