z výroby motorů Trent v Derby Rolls-Royce, Foto Rolls-Royce

z výroby motorů Trent v Derby Rolls-Royce, Foto Rolls-Royce

Rolls-Royce v pátek 15.3.2024 oznámil, že investuje do své kapacity pro montáž, testování a prezentace obchodů ve Spojeném království a Německu, aby uspokojil rostoucí dlouhodobou poptávku po nových civilních velkých motorech a zlepšil služby zákaznické podpory pro trh s náhradními díly pro svou globální flotilu Trent.

Jak bylo nastíněno na loňském Dni kapitálových trhů, Rolls-Royce očekává roční nárůst o 7 – 9 % letadel s motorem Rolls-Royce v provozu po zbytek desetiletí a předpovídá, že letové hodiny motorů dosáhnou v polovině období 120 – 130 % ve srovnání s úrovní roku 2019.

Reklamy

Aby se Rolls-Royce připravil na tento růst, investuje 55 milionů liber a přijímá více než 300 předních provozních rolí,  které jsou rozděleny mezi své operace v Derby ve Velké Británii a Dahlewitz v Německu. V Derby vznikne zhruba polovina investice a zhruba dvě třetiny pracovních míst.

Mezi investice patří:

  • Rozšíření kapacity výroby motorů v Derby tak, aby bylo od roku 2025 dodáno o více než 40 % nových motorů ročně – ve srovnání s průměrnými dodávkami za posledních 10 let – a zvýšení kapacity služeb.
  • Využití již existujících schopností testování motorů pro civilní velké motory v Dahlewitz k podpoře poptávky po krátkodobých službách před přechodem na montáž a testování nových motorů Trent XWB-84 v roce 2026.

Tyto investice následují po oznámení z minulého měsíce investovat 1 miliardu liber do programu neustálého zlepšování pro rodinu motorů Trent.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading