Oslava budoucnosti nabíjení užitkových vozidel: Dr Frederik Zohm, technický ředitel MAN Truck & Bus, Michael Halbherr, generální ředitel ABB E-mobility, Alexander Vlaskamp, ​​generální ředitel MAN Truck & Bus, a Dr. Markus Söder, bavorský ministerský předseda.

ABB E-mobility a MAN Truck & Bus oslavily premiéru megawattového nabíjecího systému (MCS) za přítomnosti prezidenta bavorského ministra Dr. Markuse Södera. MAN eTruck byl nabit více než 700 kW a 1 000 A na nabíjecí stanici MCS od ABB E-mobility. Dr. Markus Söder, předseda bavorského ministra: „Bavorsko na cestě k mobilitě budoucnosti: byl dán startovací signál pro první megawattovou nabíjecí stanici pro elektrické nákladní vozy v MAN v Mnichově. Jedná se o nejmodernější ekologická a ekonomická e-mobilita, která se vyvíjí v Bavorsku. Musíme náš domácí průmysl dostat do pozice konkurenceschopnosti. Inovace a technologie zajišťují budoucnost.“

Reklamy
Oslava budoucnosti nabíjení užitkových vozidel: Dr Frederik Zohm, technický ředitel MAN Truck & Bus, Michael Halbherr, generální ředitel ABB E-mobility, Alexander Vlaskamp, ​​generální ředitel MAN Truck & Bus, a Dr. Markus Söder, bavorský ministerský předseda.

Premiéra megawattového nabíjení byla startovacím signálem pro základní prvek přechodu mobility v sektoru užitkových vozidel směrem k mobilitě šetrné ke klimatu a úspěšné elektrifikaci autobusů a nákladních vozidel. Zejména ve vnitrostátní a mezinárodní dálkové dopravě nebo v situacích nakládky a vykládky budou elektrická nákladní vozidla a v budoucnu elektrické autokary potřebovat rychlý posilovač MCS během zákonem předepsané přestávky na řízení. Nová technologie tedy doplňuje stávající řešení: Depotní nabíjení s nižšími nabíjecími kapacitami bude i v budoucnu hrát ústřední roli.

Obě společnosti ve vývojovém centru MAN v Mnichově předvedly, že nabíjení MCS funguje již dnes. ABB E-mobility tam instalovala jedno z prvních megawattových nabíjecích míst v Německu. “S MCS bude v blízké budoucnosti možná udržitelná dálková doprava s kamiony a autobusy. Dnes jsme to dokázali. I když zde stále ukazujeme prototyp: S novým standardem MCS jsme nejen zdvojnásobili proud ale také nabíjecí kapacitu během několika let. K dosažení energetického přechodu v dopravě potřebujeme řešení, která jsou udržitelná, spolehlivá a ekonomická. Abychom toho dosáhli, musíme myslet integrativně a spolupracovat. Dnešní ukázka je také výsledkem úzké spolupráce mezi MAN a ABB E-mobility a celým průmyslem,“ řekl Michael Halbherr, generální ředitel ABB E-mobility.

Alexander Vlaskamp, ​​generální ředitel MAN Truck & Bus, při premiéře megawattového nabíjení zopakoval svou výzvu k větší rychlosti při rozšiřování nabíjecí infrastruktury: „Cílem je 30 000 nabíjecích míst MCS v Evropě do roku 2030, z toho přibližně 4 000 v Německu. Dnes jsme zprovoznili jedno z prvních nabíjecích bodů. Na jeho zřízení nám nezbývá mnoho času. Elektrovozíky jsou k dispozici, dobíjení megawattů funguje. Nyní potřebujeme jasné signály politiků, v neposlední řadě k vybudování důvěry mezi naši zákazníci ve prospěch elektrifikace. Nyní potřebujeme rychle vybudovat a rozšířit infrastrukturu.“

Nabíjecí stanice MCS od ABB E-moblity a nový MAN eTruck.

Nový standard nabíjení megawattů MCS je technicky navržen pro nabíjecí kapacity až 3,75 MW při 3 000 ampérech (A). ABB E-mobility a MAN dnes předvedly více než 700 kW nabíjecího výkonu s prototypovou technologií nabíjení. S finalizací standardu MCS již budou možné nabíjecí kapacity přes jeden megawatt. To povede k výraznému zkrácení doby nabíjení. Pro srovnání, dnešní nabíjecí stanice se standardem CCS (Combined Charging System) mohou být používány osobními a užitkovými vozidly a nabízejí maximální nabíjecí kapacitu 400 kW při 500 A. Očekává se, že mezinárodní standardizační proces pro Megawatt Charging System bude dokončen letos. ABB E-mobility a MAN přispěly svými odbornými znalostmi k vytvoření standardu MCS v mezinárodní průmyslové asociaci CharIN.

Faktem je, že na nabíjení MCS je potřeba hodně energie. Když teče tolik elektřiny, hraje klíčovou roli infrastruktura za viditelnými nabíjecími body, připojení k síti a prostorové nároky, např. na dálničních čerpacích stanicích, parkovištích nebo zastávkách kamionů. Rozšiřování sítě a digitalizace sítí jsou nejen zásadní pro budoucí dodávky obnovitelné energie, ale také nezbytným předpokladem pro nabíjecí infrastrukturu.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading