» Domů » Železnice » Společnost LEO Express Germany podala návrh na konkurz

Společnost LEO Express Germany podala návrh na konkurz

Jen před několika týdny, když jsme se zeptali, vyšlo najevo, že Flixtrain se nerozešel pouze se svým dlouhodobým partnerem Bahn-Touristik-Express , ale také s LEO Express, který byl na palubě od uvedení Flixtrain na trh. Poté promluvil mluvčí LEO Express a učinil vážná obvinění proti společnosti Flixtrain. Nyní příběh evidentně pokračuje. Podle mluvčího nyní vedení společnosti LEO Express v Německu podalo návrh na bankrot.

Důvodem bankrotu by měly být nezaplacené platby od společnosti Flixtrain. Podle mluvčího má společnost LEO Express vůči společnosti Flixtrain značné nároky, které dosud nebyly zaplaceny. Kromě toho v současné době neexistuje možnost pokračovat v dálkové přepravě s jiným partnerem. Jmenovaný insolvenční správce by nyní měl nároky vymáhat a najít řešení.

Společnost LEO Express původně provozovala linku z Berlína do Stuttgartu ve spolupráci se společností Flixtrain. A tato nabídka byla v minulosti vždy velmi dobře přijata, takže vlaky byly často dobře zaplněny. Ale pak přišla pokračující koronová pandemie, která vedla k významnému poklesu počtu cestujících a zákazníků předcházejících cestování. Výsledkem bylo, že na naléhavou žádost společnosti Flixtrain zastavila společnost LEO Express provoz na trati z Berlína do Stuttgartu. Podle mluvčího LEO Express se to stalo čistě z ekonomických zájmů společnosti Flixtrain, zatímco neexistoval žádný oficiální příkaz ani doporučení veřejného orgánu.

Když se situace uklidnila, LEO Express opakovaně naléhavě žádal o restart vlaků. Flixtrain to ale zjevně znovu a znovu odmítal a nakonec smlouvu vypověděl a podle LEO Express vážně porušil smluvní závazky.

V České republice, na Slovensku a v Polsku však společnost LEO Express dokázala pokračovat ve svém provozu bez odstrašování a investovala také do bezpečnostních opatření, aby zabránila dalšímu šíření koronového viru. Z pohledu LEO Express se také prokázalo, že je zcela možné úspěšně provozovat soukromou komerční železniční dopravu. V Německu se to však nepodařilo, protože Flixtrain zničil projekt „z čistého vlastního zájmu“.

V budoucnu by se LEO Express rád soustředil především na regionální linky v Německu. I zde však byla vznesena vážná obvinění proti federální vládě. Pro společnost to byla další rána, že federální vláda „de facto přispěla ke vzniku monopolistů“ zvýšením kapitálu v Deutsche Bahn.

Samotný Flixtrain se k novým odmítnutím zatím nevyjádřil, ale před několika týdny oznámil, že bude nadále nabízet trasu mezi Stuttgartem a Berlínem. Aktuálně pro to hledají nového partnera. Očekáváme však delší proces sami, a proto jsme kvůli změně jízdního řádu zcela odstranili trasu ze sítě tras na svém vlastním webu.

Nyní by mělo být zajímavé, jak to s LEO Express pokračuje. Pokud by insolvenční správce dospěl také k závěru, že společnost Flixtrain porušila příslušné smlouvy, bude-li to nutné, pravděpodobně se obrátí na soud a vymáhá zbývající pohledávky od společnosti Flixtrain. V každém případě je to smutné pro velké množství zaměstnanců společnosti LEO Express, kteří již s touto společností pravděpodobně nebudou mít budoucnost.

Uvidí se, jak bude nová regionální dopravní strategie fungovat. Pro provozování pravidelné regionální dopravní linky by LEO Express musel nejprve vyhrát výběrové řízení od federálních států, které odpovídajícím způsobem inzerují požadovanou regionální dopravu a tímto způsobem určují provozovatele linky. Kromě toho by bylo nutné odvrátit současný bankrot nebo najít nové financování, než se firma může soustředit na provoz nových linek. Ve výsledku na to doplatí jenom zákazníci, kteří využívají služeb jednotlivých dopravců. V tomto případě stále více zákaznici Flixbusu a Flixtrainu, kteří jsou stále více poškozováni vedením společnosti Flixmobility, která je mateřskou firmou pro své dcery Flixbus a Flixtrain. Chová se tak, jako někteří dopravci, když se ji moc vidí pod prsty, přestane slušně spolupracovat a odkopne svého dosavadního partnera a bez zaplacení všech závazků si hledá jiného, kde to po čase opakuje. Časem přitom se může stát, že se na trhu nakumuluje množství firem, které se spojí v hromadné žalobě proti takto velkému molochu, jako je v současné době Flixtrain a Flixbus. 

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes