» Domů » Železnice » Od prosince bude Flixtrain zastavovat také v Brémách, Hammu a Güterslohu

Od prosince bude Flixtrain zastavovat také v Brémách, Hammu a Güterslohu

Letos se ve Flixtrainu hodně změnilo. Skončilo několik důležitých partnerů, kterým Flixtrain dluží peníze za své závazky a bylo třeba najít nové partnery pro provozování tras. To se podařilo alespoň na dvou trasách. Nyní však čeká na další inovace. Protože v prosinci, jako každý rok, dochází ke změně jízdního řádu a přináší také některé inovace s Flixtrainem. Od 13. prosince budou přidány některé nové zastávky a budou upraveny cestovní časy.

Například Flixtrain bude v budoucnu fungovat přes Brémy na trase z Hamburku do Kolína nad Rýnem, takže poprvé je také možné jet Flixtrainem z Brém do Hamburku nebo směrem na Kolín nad Rýnem. Výlet z Brém do Hamburku začíná na 4,99 EUR. Kromě toho se v některých případech změní cestovní časy na trase, takže první vlak opustí Kolín nad Rýnem až v 10:59 hodin. Další spoj se nabízí odpoledne v 15 hodin. V opačném směru odjíždí v 8:50 a v 16:50 ve směru na Kolín nad Rýnem.

Na trase z Hamburku do Kolína nad Rýnem již nebudou cesty v úterý a ve středu k dispozici v obou směrech. V těchto dnech je nabízeno pouze autobusové spojení. Totéž platí pro trasu z Berlína do Kolína nad Rýnem. Toto opatření však pravděpodobně bude souviset s nízkým počtem cestujících a mohlo by se znovu změnit, pokud se počet cestujících opět zvýší. Odpovídající nabídky spojů jsou nabízeny také ve dnech před vánocemi.

Na trase z Berlína do Kolína nad Rýnem jsou také nové zastávky. V budoucnu se to bude zastavovat také ve Stendalu, Güterslohu a Hammu. Zároveň se posune odpolední odjezd z Berlína do Kolína nad Rýnem o dvě hodiny, takže vlak odjíždí z Berlína ve 14:24 a podle plánu dorazí do Kolína nad Rýnem v 19:42.

Třetí předchozí trasa ze Stuttgartu do Berlína po odloučení od partnerského LEO Express prozatím nebude nabízena. Nyní byl dokonce odstraněn ze síťové grafiky na webu Flixtrain. Lze tedy očekávat, že bude chvíli trvat, než linka začne znovu fungovat. Flixtrain však oznámil, že rozhodně chce trasu nabídnout znovu. Mohlo by se přitom stát, že po vyhlášení bankrotu Leo Expressu v Německu by sama společnost s jiným partnerem mohla tuto trasu provozovat.

Navzdory změně jízdního řádu však na nové trati mezi Hamburkem a Berlínem nic není vidět. Na této trase obdržel Flixtrain od společnosti DB Netz AG povolení, aby tam mohly jezdit vlaky. Tato povolení se zjevně zatím nevyužijí. Vhodný partner, který bude vlaky nakonec provozovat, zde pravděpodobně stále chybí. “Proto by mohla být v budoucnu nabídnuta vhodná spojení, jakmile bude nalezen partner tvrdí Flixtrain na svém webu”.

V každém případě budou mít prospěch všichni zákazníci z Brém, Hammu, Stendalu a Güterslohu, kteří mohou Flixtrain používat přímo v budoucnu. Je však politováníhodné, že jednotlivá připojení budou přerušena, a celková dostupnost proto zůstane výrazně pod úrovní loňského roku, v některých případech se zhorší i s ohledem na jednání vedení společnosti o konci spolupráce s některými partnery, jako je Bahn-Touristik-Express, nebo Leo Express, oba svorně hlásí nezaplacené závazky ze strany Flixtrainu, které jim komplikují další fungování. Ve finále toto může přinést velké vrásky na čele celému Flixtrainu, který by mohl platit několik milionů euro svým bývalým partnerům. V zahraničí by to tak mohlo poškodit i sesterský Flixbus, který by mohl přijít o důležité spojence.

Foto: Flixtrain

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes