16/05/2021

450 nových pracovních míst: Deutsche Bahn staví nový závod ICE v Norimberku

Stránka navštívena: 172
0 0
3 min read

ARCHIV - 10.04.2018, Berlin: Blick auf einen ICE im ICE-Werk Rummelsburg. (zu dpa «Neue Fernzüge verjüngen die Flotte der Deutschen Bahn» vom 19.09.2020) Foto: Jörg Carstensen/dpa +++ dpa-Bildfunk +++

Stránka navštívena: 173
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 3 Sekund

Norimberk získá 450 nových pracovních míst. Deutsche Bahn chce do roku 2028 ve franské metropoli postavit nový závod ICE. Celkové náklady činí přibližně 400 milionů eur.

Deutsche Bahn vytváří stovky pracovních míst v Norimberku : 400 milionů eur pro nový závod ICE. Očekává se, že nový závod ICE pro Deutsche Bahn (DB) vytvoří v Norimberku více než 450 pracovních míst. Železniční společnost to oznámila v pondělí (5. října 2020) na tiskové konferenci. 

Deutsche Bahn proto staví nové zařízení pro údržbu ICE a investuje do něj přibližně 400 milionů eur. „Více než 450 lidí najde v desátém zařízení pro dálkovou dopravu DB kvalitní a perspektivní pracovní místa,“ uvedla železnice. V novém závodě by pak mělo být možné opravit a opravit až 25 vlaků denně. Bude to chvíli trvat, než k tomu dojde: zahájení provozu je naplánováno na rok 2028. 

Nový závod ICE v Norimberku by měl být připraven do roku 2028

Podle Deutsche Bahn bude nový závod provozován stoprocentně CO2 neutrálně. Středem závodu je proto 450 metrů dlouhá hala údržby. Na šest kolejí se tam může vejít až 25 vlaků ICE denně. Norimberk již má několik závodů DB. Podle skupiny zaměstnává železnice v metropolitní oblasti Norimberku více než 5 000 lidí. 

Norimberský primátor byl s novým zařízením pro údržbu ICE spokojen. „Jsem rád, že Deutsche Bahn investuje do místa Norimberku a že se vytváří 450 nových pracovních míst,“ uvedl Marcus König (CSU). Čtvrtým závodem DB město upevňuje svou funkci důležitého železničního místa a centrálního železničního uzlu.

Primátor Norimberku se také dotkl tématu mobility. „Rozhodujícím způsobem přispíváme k obratu v provozu,“ uvedl primátor. Město Norimberk bude během plánování úzce spolupracovat se železnicí a zaměří se také na zájmy obyvatel Norimberku, “slíbil König.

Musí 40 hektarů lesa ustoupit novému železničnímu závodu?

Přesné umístění závodu bude stanoveno v následujících měsících v úzké spolupráci se schvalovacími orgány, oznámila DB. Do zvážení a podrobného plánování by byla předem zahrnuta nejen administrativa, ale především občané a ekologická sdružení.

Preferováno je místo poblíž tratí ICE ve čtvrti Fischbach v Norimberku. Muselo by se tam vyčistit až 40 hektarů lesa. Vláda Bavorska chce dát k dispozici 300 hektarů hospodářských lesů, aby kompenzovala železnici, která by pak mohla být znovu vysazena jako přírodní les, jak uvedl bavorský ministr dopravy Kerstin Schreyer (CSU).

Železniční divize společnosti Erlangen společnosti Siemens získala kontrakt od Deutsche Bahn za miliardu eur: Společnost Siemens Mobility dodá v nadcházejících letech do Deutsche Bahn 400 jednotek nově vyvinutých souprav. Ty by měli být právě zde v Norimberku depovány.

Jörg Carstensen / dpa

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář