• 07/07/2022 00:32

Problémy v dálkové dopravě po požáru kabelu v Hamburku

ByAdmin

Kvě 16, 2022 , , , ,
Stránka navštívena: 87
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 22 Sekund

Nejprve požár kabelu na důležité trase v Hamburku, pak se zastavil ICE, které vede ke zpoždění oprav.

Cestující ve vlaku musí být trpěliví po pátečním požáru kabelu na frekventované trase v Hamburku. Oslabení dálkové dopravy bude pokračovat až do noci, řekl odpoledne mluvčí. Práce zdrželo vadné ICE. ICE se v neděli odpoledne znehybněl v oblasti Hamburg-Sternschanze a všichni cestující museli být z vlaku vyvedeni, uvedl mluvčí. Důvodem byla technická závada. To má pak za následek další zpoždění. Speciální vozidlo muselo na trase zkontrolovat, zda pantografy na vlaku nepoškodily trolejové vedení.

Mluvčí už dříve vyjádřil optimismus. Vypadá to dobře, řekl brzy odpoledne. „Práce postupují dobře.“ Předpokládal, že práce skončí a že se spoje v pozdním odpoledni vrátí do normálu. Sever byl postižen zejména poruchami v železniční dopravě.

Podle železnice byl při požáru poškozen měděný kabel o délce 1000 vodičů. To by bylo velmi těžké získat zpět. Přes něj probíhá veškerá komunikace na této trase mezi stavědly a jsou přes něj řízeny výhybky a signály. O příčině požáru nebylo původně nic známo. Díky tomu je nutné znovu obnovení celého kabelu. Hamburgský dopravní podnik cestujícím doporučuje, aby se o spojích informovali před odjezdem na webu železnice nebo zavolali na cestovní informační službu.

Vlaky ICE Kiel/Lübeck – Hamburk – Hannover – Kassel-Wilhelmshöhe – jižní Německo byly v neděli nadále zrušeny mezi severním Německem a hlavním nádražím v Hannoveru, vlaky ICE Kiel/Hamburg – Hannover – Frankfurt/Main – Stuttgart/Švýcarsko začínají nebo končí v Hamburku. EC vlaky Hamburk – Berlín – Drážďany – Praha končí nebo začínají v Berlíně. Vlaky ICE Hamburk – Berlín – Erfurt – Mnichov jezdí mezi Hamburkem a Berlínem pouze jednou za hodinu. Úplné obnovení počítají DB až v pondělí během dne.

foto HAZ, tagebaltt

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %