American Airlines se vrátí do Pekingu od března 2021

Dallas, Texas: American Airlines obnoví pravidelné lety cestujících z Dallasu do Pekingu příští jaro, které bylo oznámeno v oficiální verzi. Od 12. října je možné rezervovat letenky na mezikontinentální lety do hlavního města Číny, jejichž uvedení do provozu je naplánováno na 27. března. Lety budou obsluhovány Boeingem 787-8 Dreamliner.

Letiště Peking-Daxing nabízí cestujícím moderní vybavení a služby v ikonickém šesticípém terminálu ve tvaru hvězdy s povrchem 700 000 metrů čtverečních, který je však navržen tak, aby cesta z jedné brány do druhé netrvala déle než osm minut.

Čtyři dráhy, jejichž počet se v budoucnu zvýší na sedm, mají obsluhovat více než 100 milionů cestujících.  Společnost American Airlines před vypuknutím pandemie koronavirů SARS-CoV-2 nabídla lety do Pekingu a Šanghaje. Jeden ze tří největších amerických dopravců v současné době obsluhuje pouze nákladní lety do Pekingu. Na konci března příštího roku se promění v pravidelné osobní lety.

Letiště Dallas-Fort Worth odbavil v loňském roce téměř 75 milionů cestujících. Prognózy na konec tohoto roku předpokládají ne více než 45 milionů cestujících, a proto byla výstavba nového terminálu pro American Airlines odložena . Návrat na 75 milionů se uskuteční nejdříve v roce 2022. Je však pravděpodobnější, že těchto čísel dosáhneme až v roce 2023, připustil Sean Donohue, prezident letiště z největšího centra Texasu.

Admin
Author: Admin