• Út. Srp 16th, 2022

Dochvilnost v dálkové dopravě Deutsche Bahn na novém minimu

Stránka navštívena: 87
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 56 Sekund

Dochvilnost dálkových vlaků provozovaných Deutsche Bahn v červnu opět klesla na minimum. Vlaky už léta nebyly tak nedochvilné.

Jak uvádí redakční síť Německo (RND) s odvoláním na vlastní analýzy s údaji železničního portálu „Zugfinder“, pouze 59,5 procenta dálkových vlaků jelo v červnu včas. Oficiální údaje Deutsche Bahn za uplynulý měsíc ještě nebyly k dispozici.

Podle propočtů dosáhly vlaky ICE přesnosti 58,5 procenta a téměř pět procent vysokorychlostních vlaků nedojelo. U meziměstských vlaků byla sazba o něco lepší, a to 63,2 procenta. Přeshraniční železniční doprava s vlaky Eurocity na druhé straně dosahuje hodnoty přesnosti pouze 50,7 procenta.

Dochvilnost v dálkové dopravě letos průběžně klesá. V květnu to bylo ještě 62,4 procenta. Podle definice železnice je vlak považován za přesný, pokud plánovaná doba příjezdu není překročena o více než šest minut.

Ministr dopravy Volker Wissing (FDP) nedávno prohlásil renovaci železniční sítě za „nejvyšší prioritu“. “Očekávám, že v budoucnu budeme moci znovu nastavit hodiny u železnic,” řekl Wissing 22. června na společné tiskové konferenci se šéfem železnic Richardem Lutzem.

Zahraniční dopravci jsou na tom podobně

Nejhorší mezinárodní a dálkovou dopravu momentálně trápí České Dráhy, ty díky výlukám a řadě omezením vlaků jeli dle propočtů na 78,4% včas, dalších 6% spojů nedojelo. Jde tak o jedno z nejhorších čísel v posledních letech. Lépe je na tom naopak Slovensko, kde téměř 90% všech dálkových a mezinárodních vlaků dojelo načas. Naopak díky povodni v Maďarsku a problémům na mezinárodní lince Budapešť – Štúrovo – Bratislava – Praha jelo se zpožděním 9% všech spojů v celém měsíci. Jde tak o první zhoršení na této trase za řadu měsíců. Rakousko se může těšit, že vlaky jezdí téměř včas. 79% všech dálkových spojů dojelo na čas. 11% dojelo se zpožděním do 10 minut. Pouze 4% všech spojů dojelo se zpožděním větším, jak 30 minut.

Podobné články k tématu  Miliardový projekt ve Frankfurtu nad Mohanem - Deutsche Bahn postaví dálkový železniční tunel

Místní a regionální doprava je dochvilná

Oproti problémům dálkové a mezinárodní dopravy ta regionální jezdí s dochvilností na 80% v Rakousku, Česku i na Slovensku. Pouze 7% všech spojů bylo zpožděno vlivem čekání na projetí zpožděného dálkového spoje, nebo čekáním na přípoj místní dopravy, případně pracemi na železnici, které se teprve na plno rozbíhali. Zbývá neuvěřitelných 12,9% všech spojů, které nedojeli do svého cíle. Ty většinou skončily cestu pro poruchu, nebo incident ve vlaku, případně šlo o nehodu vlaku s osobní dopravou, která křižovala cestu vlaku.

EVN, redakce

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi