• 06/07/2022 06:38

Španělské železnice koupily polovinu Leo Express

ByAdmin

Srp 30, 2021 ,
Stránka navštívena: 1893
0 0
Doba čtení příspěvku:52 Sekund
Španělské železnice Renfe získaly souhlas ministerstva a koupily 50procentní podíl v české společnosti Leo Express. 
Zdá se, že dlouhodobé hledání investora Leoše Novotného bylo úspěšné. Podle španělských médií koupily národní španělské železnice Renfe 50% akcií české soukromé společnosti Leo Express. Souhlas poskytla španělská ministerstva odpovědná za dopravu a finance. Výše transakce nebyla zveřejněna. 

V březnu bylo již v této záležitosti dosaženo předběžné dohody. Renfe najal auditorskou agenturu PwC, aby vyšetřila Leo Express finanční situaci. Nabytí části Leo Express akcií má být prvním krokem k expanzi Španělských železnic v naší části Evropy. Leo Express má potřebné dokumenty pro provoz vlaků v České republice, na Slovensku, v Polsku a Německu. Společnost Renfe dokonce oznámila, že tyto trhy mají velký růstový potenciál. Cílem společnosti Renfe je v roce 2028 generovat 20% příjmů mimo Španělsko.

Leo Express je zatím jediným českým soukromým železničním dopravcem, kterému se podařilo spustit dálkové vlaky do Polska. Jezdí na trase z Krakova do Prahy. Jeho finanční situace je dlouhodobě obtížná. Stále nebyl schválen pro provoz pro vlaky Sirius objednané v čínském CRRC.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %