Emirates znovu uvedou do provozu 30 airbusů A380 na začátku letní sezóny, oznámil v oficiálním oznámení dubajský dopravce. Největší osobní letadlo na světě bude létat z Perského zálivu do jordánského Ammánu, Saúdské Džiddy, egyptské Káhiry, francouzské Paříže, čínského Pekingu, ruské Moskvy, kanadského Toronta, rakouské Vídně, německého Frankfurtu nad Mohanem a Mnichova, britského Londýna a Manchesteru. Tak stejně New York, Los Angeles a Washington ve Spojených státech.

Emirates má v současné době flotilu 118 gigantů A380, z nichž 95 je stále zaparkovaných. Poslední čtyři Super Jumba budou převzaty do konce května 2022. „Mnoho našich zákazníků si přeje zažít let A380 kvůli své bezkonkurenční úrovni pohodlí,“ zdůraznila největší letecká společnost na Blízkém východě, která v létě nabídne lety do 15 destinací s největšími osobními letadly na světě.

Dubajský dopravce Super letadel uskuteční celkem 129 letů týdně. Jedná se o reakci na zvýšenou poptávku po cestování a zmírnění domácích omezení nejen v Evropě, ale také v Severní Americe a Asii. Plán rozšíření sítě Emirates předpokládá od července tohoto roku celkem 124 destinací po celém světě. 880 letů týdně dosáhne úrovně 90 procent nabídky před vypuknutím pandemie koronaviru SARS-CoV-2.

Na začátku července budou znovu zahájeny lety do italských Benátek, thajského Phuketu, francouzského Lyonu a Nice a také na Maltu. Kromě toho bude letecká společnosti z největšího města Spojených arabských emirátů létat do Orlanda a Miami na Floridě a do Mexico City, hlavního města Mexika. Stále těsnější letový řád brzy posílí také spojení do belgického Bruselu, německého Dusseldorfu, švýcarského Curychu, české Prahy, španělského Madridu, portugalského Lisabonu, tuniského Tunisu a švédského Stockholmu.

Admin
Author: Admin

By Admin