Ukrajinský Boeing 737 směřující do Kyjeva z Teheránu havaroval po vzletu kvůli technickým problémům, informovala o tom íránská média.

Reklamy

Informace z radaru letu ukazují, že let Ukrajina International Airlines PS752 náhle zmizel po vzletu z letiště Imam Khomeini v Teheránu těsně po šesté hodině místního času. Na palubě bylo údajně 180 cestujících a posádka. Informace z místa hovoří nejméně o stovce mrtvých.

Během odpoledne už byla čísla konkrétní. Při katastrofě podle šéfa ukrajinské diplomacie Vadyma Prystajka zahynuli občané sedmi států: 82 Íránců, 63 Kanaďanů, 11 Ukrajinců (dva cestující a devět členů posádky), deset Švédů, čtyři Afghánci, tři občané Německa a tři Britové.

Celkem zahynulo 176 osob. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že ještě ve středu večer do Íránu odletí letadlo s ukrajinskými experty. Jejich hlavním úkolem bude podle něj zjistit příčiny a viníky letecké katastrofy u Teheránu.
Dle nepotvrzených informací na základě informací Teheránu, kdyby došlo k nehodě dalšího Boeingu, který byl starý 3,5 roku, pak by šlo o závažnou nehodu, která by opět a více pošramotila pověst výrobce, který už tak nyní má velké problémy, díky uzemněným Boeingům 737 MAX.
Být naopak pravdou to co spekulují někteří dopravní odborníci a vojenští specialisti říkají. Dojít k sestřelení letadla, pak by došlo na další velkou katastrofu, kterou někdo zavinil. V tomto případě Irán, který v tomto čase ostřeloval Americké vojenské základny v Iráku. Dalo by se tak očekávat, že celý svět by mohl vyžadovat po místní vládě, aby za to trpěla.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading