» Domů » Letecká doprava » HiSky začíná v dubnu. Bude létat z Moldávie

HiSky začíná v dubnu. Bude létat z Moldávie

FlyOne

Za několik měsíců bude spuštěna nová nízkonákladová moldavská letecká společnost HiSky. Dopravce bude zpočátku obsluhovat šest evropských destinací z Kišiněva, což zvýší konkurenci na trhu v Moldavsku.

Očekává se, že nový hráč vstoupí na moldavský trh v dubnu. HiSky zpočátku spojí hlavní město země Kišiněv s Londýnem, Dublinem, Lisabonem, Paříží, Bolognou a Dusseldorfem. Společnost byla založena ve spolupráci s rumunskou charterovou leteckou společností Cobrex Trans. Prezidentem startu je Iulian Scorpan, bývalý ředitel leteckého dopravce Air Moldova.

První let je naplánován na 10. dubna a bude to trasa z Kišiněva do Londýna Stansted (provozováno 3krát týdně). Dalšími jsou Paříž Beauvais od 11. dubna (dvakrát týdně), Dusseldorf od 13. dubna (dvakrát týdně), Dublin od 15. dubna (dvakrát týdně), Bologna od 16. dubna (dvakrát týdně) a Lisabon od 16. dubna Duben (jednou týdně).

Všechny lety budou prováděny na palubě úzkého těla Airbus A320 z flotily Cobrex Trans. V nabídce budou čtyři balíčky služeb: základní, klasické, prémiové a prémiové plus. Podle údajů z OAG Schedules Analyzer bude HiSky mít přímou konkurenci na pěti ze šesti tras, které hodlá provozovat.

Nejkonkurenceschopnější trasy jsou do Londýna a Paříže. Další dopravce, Air Moldova, letá do Londýna, Stanstedu a do Paříže Beauvais. FlyOne a Wizz Air operují na trasách do London Southend a London Luton, zatímco Wizz Air také létá do Beauvais a FlyOne – na pařížské letiště Charles de Gaulle. Pouze trasa Chişinău – Düsseldorf nemá přímé spojení.

Moldavský trh se v posledních letech po podepsání dohody o postupné integraci Moldavska do společného evropského leteckého trhu v posledních letech výrazně rozvíjel. Od té doby se v zemi dynamicky vyvíjel Wizz Air a z Kišiněva byl přiveden na trh FlyOne, který zde taky začínal.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes