Qantas zvaží objednání Maxů

Qantas zváží B737 MAX ve svém budoucím plánu nákupu úzkých letadel a mohl by těžit z nižších cen nabízených Boeingem kvůli špatné pověsti typu, řekl generální ředitel skupiny Qantas Alan Joyce pro The Sydney Morning Herald.

„Když se na to podíváte z pohledu příležitosti, co se týče letadla, bude velmi bezpečné, co udělá Boeing, aby získal nejbezpečnější leteckou společnost na světě, aby si letadlo koupil?“ Řekl a naznačil, že by výrobce mohl nabízejí lepší ceny než Airbus .

Joyce však zdůraznil, že Qantas bude nezávisle vyhodnocovat bezpečnost typu a bude muset být s ním „pohodlný a bezpečný“ před jakýmkoli možným příkazem.

Australský národní dopravce předběžně plánuje do konce roku vybrat náhradu za svou flotilu s úzkými křídly. Podle pokročilého modulu vozového parku ch-letecká společnost provozuje 75ks B737-800 s. Má 109 pevných letadel řady A320neo – včetně čtyřiceti pěti A320-200neo , dvaceti osmi A321-200neo (LR) a třicet šest (XLR) s – očekává se však, že tato letadla budou doručena s nízkými náklady dceřiná společnost Jetstar Airways (JQ, Melbourne Tullamarine ). Jetstar již provozuje padesát jedna A320-200s a osm A321-200s. Nové Maxy proto tak zvažuje nasadit na současné trasy B737-800 s a zároveň rozšířit nabídku destinací, kam by měli létat. Přednostně pak Sydney a Melbourne s Novým Zélandem a Západo Australským Perthem. Nejméně 2 ks by byli umístěny v Perthu a létali by do Indonésie, místo široktrupých letadel. Současně nevyvrátil spekulace místních deníků, že se otevřou nové destinace do Tichomoří právě Maxy.

Admin
Author: Admin