• 07/07/2022 06:34

Aeroflot oznámil zákaz práce pilotů, kteří odmítli očkování

Stránka navštívena: 2272
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 4 Sekund

Dříve se na odbory obrátili piloti, kterým byla pozastavena práce bez placení za odmítnutí očkování proti COVID-19. Svaz říká, že toto rozhodnutí vytváří „sociální napětí“ a tlačí piloty k propouštění. Šest pilotů Aeroflotu bylo v různém čase zakázáno pracovat a posláno na dovolenou bez nároku na odměnu, protože odmítli očkování proti koronaviru, řekl RBC zástupce letecké společnosti Michail Demin. Připomněl, že v Aeroflotu pracuje celkem 2,3 tisíce pilotů.

Pozastavení práce oznámil v pondělí odborový svaz letového personálu Šeremetěvo. Ve zprávě adresované generálnímu řediteli Aeroflotu Michailovi Poluboyarinovi prezident odborového svazu Igor Delduzhov připomněl, že letecká společnost provedla mezi svými zaměstnanci informační práce o prevenci COVID-19, jak předepisuje Rospotrebnadzor. V důsledku toho se  84% zaměstnanců označilo za očkované.
Ve vztahu k neočkovaným pilotům jsou vydávány příkazy k pozastavení práce bez výplaty, „ačkoli nikdo zaměstnavatele k takovým opatřením nezavázal,“ poznamenal svaz. A neočkovaní zaměstnanci ostatních sekcí Aeroflotu pokračují v práci, což aktivisté nazvali diskriminací.

“U žádné ruské letecké společnosti taková situace s propuštěním, ani zákazem práce neexistuje.” Opatření uplatňovaná na pracovníky způsobují nadměrné sociální napětí a tlačí je k propuštění. “ – varoval odborový svaz. Požádali Poluboyarinova o zrušení příkazu k pozastavení práce pro neočkované piloty.

Delduzhov řekl RBC, že odborové organizaci se přihlásilo asi deset pilotů, včetně velitelů letadel a kopilotů. 16. srpna jim byla pozastavena práce a 30. srpna byly vydány rozkazy z generálního ředitelství. “To znamená, že lidé byli ve skutečnosti zbaveni práva pracovat,” uvedl šéf odborů. Upřesnil, že z práce nejsou vyřazené neočkovaní letušky a také specialisté z technického oddělení.

Podle Deldužova chtějí suspendovaní lidé obnovit přístup k práci a dostávat peníze za nucené prostoje. Odborová organizace připravila materiály pro kontaktování inspektorátu práce a státního zastupitelství, ale zatím je nepředložila v naději, že případ vyřeší „bez odstranění podestýlky z chatrče“, jak označil jednání vedení s odbory a piloty ze strany generálního ředitelství společnosti.

Před dvěma týdny už svaz oslovil vedení Aeroflotu s žádostí o revizi systému odměňování pilotů. V lednu dopravce snížil částku dodatečné platby za hodinu doby letu a v důsledku toho začali piloti ztrácet „značné“ částky, například velitel letu mohl přijít až o 150 tisíc rublů, obchod vysvětlil svaz. Mezi zaměstnanci s novým platebním systémem roste nespokojenost a „odliv pilotů k jiným ruským leteckým společnostem se obnovil,“ uvedli.

O týden později Aeroflot oznámil , že spolupracuje s odborem na změně odměn letového personálu. Společnost se zejména rozhodla zvýšit platy letušek. Poluboyarinov také poznamenal, že velitel letu v Aeroflotu dostává asi 350 tisíc rublů za měsíc. Společnost hledá řešení, jak zvýšit platy pilotů.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %