• 06/07/2022 23:46

Westbahn začíná novými vlaky od Stadleru

Stránka navštívena: 1410
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 35 Sekund

U příležitosti svého desátého výročí a zavedení klimatické jízdenky 26. října rozšíří soukromý Westbahn svoji „flotilu KISS 2“ o 15 šestidílných dvoupatrových vlaků nové generace KISS 3-a cestuje do Mnichova. Se změnou jízdního řádu bude Westbahn opět nabízet mezinárodní spoje a od 12. prosince bude opět nabízet cílové mnichovské hlavní nádraží. Mezi Vídní a Salcburkem bude každý den jezdit 58 vlaků, z toho dvanáct do Mnichova, konkrétně „nejrychlejší, nejpohodlnější a energeticky nejefektivnější cesta do Mnichova“, slíbil spolumajitel Westbahn Hans Peter Haselsteiner.

Rychlejší než letadlo v Mnichově

Destinace dosáhne o deset minut rychleji než dříve a kromě mnichovského hlavního nádraží bude jako zastávka také Mnichov východ, odkud se na letiště dostanete rychleji. Pokud byste měli letět do Mnichova a mít za cíl centrum města, celkově byste byli pomalejší, říká Haselsteiner.

„Nová éra“ s klimatickým lístkem

Třetí generace „pohodlného, ​​inovativního a vysokorychlostního vlaku S-Bahn“ (KISS) má nejen o deset procent více míst než dříve, ale také dvoupatrové vlaky vyrobené a schválené za dva roky také splňují požadavky šetrné ke klimatu, protože díky nízké spotřebě CO2 je švýcarský výrobce Stadler Rail přední společností a vozy se také vyznačují poměrně nízkou hmotností.

„Klimatická jízdenka pak na konci října zahájí novou éru,“ je si jist Haselsteiner, z jeho pohledu by bylo nerozumné zvolit si jiný dopravní prostředek než vlak pro Vídeň-Linz nebo Vídeň-Salzburg.

Curych jako vysněná destinace

Během pondělní tiskové cesty chyběl ministr dopravy a životního prostředí Leonore Gewessler (Zelení) z důvodu nemoci a zastupoval ho její generální tajemník Herbert Kasser. Haselsteiner měl zprávu od Gewesslerovi, protože chtěl, aby Westbahn nadále plnil své jméno, což znamená, že Bregenz jako další destinace by měla směřovat přes Mnichov, to by znamenalo „značné úspory času na cestování“ – a jako „naděje a vize „Curychské nádraží by pak bylo dalším vysněným cílem.

Generální ředitel Westbahn Erich Forster v současné době opět chválí nové soupravy KISS 3 s tím, že lehké vlaky se svými zhruba 320 tunami jsou nejen „velmi energeticky účinné s nižší spotřebou o 25 procent, ale jsou také ústředním bodem ekonomické efektivity ke zvýšeným cenám energií „Trasa je po cestě mírná, protože tlak na nápravu chrání infrastrukturu díky nižší hmotnosti – a na toaletách jsou dávkovače dezinfekčních prostředků, které čelí„ společnému riziku Corony “.

Přestavba na třístupňový koncept

Navíc bude přeměněn na třístupňový koncept, který kromě druhé (standardní třída, oranžová) a první třídy (první třída, žlutá) v KISS 3 nabídne také třídu komfortu 2+ (petroleová). Barevné kódování by pak mělo poskytnout přehled o vchodových dveřích a s naváděcím systémem uvnitř vlaku. „Třída klimatických jízdenek“ pro Klimaticket Now nebo Rakousko bude od 26. října zahrnovat možnost bezplatného upgradu na třídu Comfort v nových vlacích.

Pokud jde o možné ztráty způsobené Coronou, Haselsteiner se dokázal uklidnit, protože jako ÖBB jsme mohli během omezení žádat o pomoc s koronou, takže se z toho dostanete pozitivně. „V nadcházejícím roce očekáváme návrat zákazníků,“ říká Haselsteiner, když je očkování dostatečně vysoké. V tuto chvíli však bude nutné, stejně jako u všech dopravců, zvážit pravidla přístupu. Pravděpodobně je nutné počkat na státní volby v Horním Rakousku, než budeme vědět, jak by se věci měly vyvíjet nebo co chce vláda.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %