37 párů vlaků Krakow – Katowice. Polregio, Koleje Śląskie a PKP Intercity s levnými jízdenkami

Už víme, jak bude vypadat nabídka dopravce na trase Katowice – Krakow – Katowice. Po letech rekonstrukce může být železniční trať konečně alternativou k používání dálnice. Budou nízké ceny jízdenek a spousta spojení. Od 13. prosince bude mezi Krakovem a Katovicemi jezdit 37 párů vlaků Polregio, Koleje Śląskie a PKP Intercity.
Je známo, že Koleje Śląskie bude provozovat trasu Katowice – Kraków – Katowice s elektrickými jednotkami 36WEa. Jedná se o třídílné Impulsy s jednostrannými dveřmi na boku vozidla, s velkým počtem velmi pohodlných sedadel. Mají také zásuvky vedle sedadel, jsou tiché a, jak ujišťuje dopravce, zaručují velmi vysoký cestovní komfort. Společnost Koleje Śląskie provozuje tři taková vozidla, která v roce 2014 zakoupila jako součást skupiny South Purchasing Group maršálská kancelář Slezského vojvodství.

Reklamy

Cesta vlakem z Katovic do Krakova Główny bude 67 minut. Vlaky Koleje Śląskie na trase do Krakova budou jezdit „zrychleně“ a zastaví na těchto stanicích: Katowice Zawodzie, Katowice Szopienice Południowy, Mysłowice, Jaworzno Szczakowa, Jaworzno Ciężkowice, Trzebinia, Krzeszowice, Kraków Bronow. Regionální vlaky na této trase s více zastávkami začnou provozovat také Polregio.

Polsko a Malopolsko stále více investují do železnic. Máme nové tratě, nové zastávky a nové vlaky z Pesy a Newagu. Ve výsledku bude přístup do Krakova a dalších Polských měst rychlejší, pohodlnější a bezpečnější, což se projeví zvýšením počtu cestujících a snížením provozu na silnicích – zdůrazňuje Łukasz Smółka, náměstek maršála Malopolského vojvodství, který pověřil Polregio provozováním vlaků Krakov – Katovice.

13 PLN za jízdenku a vzájemné uznávání jízdenek Polregio a KŚ

Jízdenky na vlaky Koleje Śląskie a Polregio na trase Katovice – Krakov budou stát 13 PLN. Jednotné a nízké jízdné nebude jediným faktorem, který povzbuzuje cestující k používání železnice. Jízdenky mezi dopravci budou rovněž vzájemně uznávány. Díky dobré spolupráci s Malopolským vojvodstvím a dokončení modernizace infrastruktury máme důkazy, že nabídka přístupu na železnici může být extrémně konkurenceschopná. Jsem přesvědčen, že po návratu studentů do školy se vlak stane první volbou dopravy – říká Artur Martyniuk, předseda správní rady Polregia.

Mluvčí Koleje Śląskie dokazuje, že cestování vlakem mezi městy se vyplatí. Uvádí příklad nákladů na čtyřčlennou rodinu (rodiče a děti), kteří zaplatí 49 zlotých za cestu z Krakova do Katovic (palivo 25 zlotých, mýtné brány 24 zlotých) a za jízdu vlakem KŚ – pouze 42,38 zlotých (se zákonnými slevami 37 % pro děti).

V případě jedné osoby bude tento rozdíl činit až 36 PLN a cesta s Koleje Śląskie bude konkurenceschopná také z hlediska cestování autobusem (v současné době stojí 17 PLN) – napsal Tomasz Musioł, tiskový mluvčí společnosti Koleje Śląskie. Dva dospělí již ušetří 23 PLN, podobně jako studenti, kteří si dosud vybrali autobus, kteří za vlak zaplatí pouze 6,37 PLN (se zákonnou slevou 51%). Pro seniory je připravena speciální 30% sleva, která sníží cenu za cestu do Krakova vlakem KŚ na 9,10 PLN.

Jak dlouho bude trvat cestování vlakem Koleje Śląskie a kolik Polregio?

Od 13. prosince bude mezi Krakovem a Katovicemi cestovat 14 párů vlaků Polregio a 4 páry Koleje Śląskie. První vlak odjede z Katovic v 4:54, poslední v 21:59. Z Krakova odjede první vlak v 4:05, poslední v 21:41. Koleje Śląskie bude zpravidla provozovat zrychlené vlaky se zmíněnou jízdní dobou 1 hodina a 7 minut a společnost Polregio, která má také moderní kolejová vozidla, kterou společnosti poskytuje maršál Malopolského vojvodství, od 1 hodiny 11 minut do 1 hodiny a přibližně 30 minut. Vlaky bohužel nebudou odjíždět z měst se stejnými hodinovými konci. Nebude tedy žádný „takt“ a cestující si vždy budou muset zkontrolovat, v kolik hodin vlak jejich zájmu odjede.

S PKP Intercity rychle a také za dobrou cenu

PKP Intercity bude také často jezdit mezi městy. Za běžnou jízdenku ve druhé třídě na vlak této společnosti zaplatíme paušální cenu 15,90 PLN, v první třídě: 32 PLN. V ceně je zahrnuto vlakové sedadlo (v případě sezónních jízdenek i víkendových jízdenek je budete muset připlatit 1 PLN). K dispozici bude až 19 párů vlaků PKP Intercity, TLK a IC. Nejrychlejší z nich projede trasu za 56 minut (IC Wyspiański) a 57 minut (IC Malczewski). Vlaky budou zpravidla jezdit přibližně jednu hodinu, s výjimkou nočního IC 60456, který bude jezdit déle.

Mezi Krakovem bude celkem 37 párů vlaků Polregio, Koleje Śląskie a PKP Intercity.

Admin
Author: Admin