• 04/07/2022 01:24

Vlak najel do odpadkového koše na kolejích. Dvě dívky seděli v trati, vlak nouzově zastavil

foto: Spolková Policie Holzwickede
Stránka navštívena: 149
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 7 Sekund

Dortmund: Regionální vlak najel v sobotu večer do ocelové popelnice, která byla umístěna na kolejích u Dortmundu. Lokomotiva byla přitom poškozena.

Neznámí lidé vytrhli odpadkový koš na nádraží Holzwickede a hodili ho na koleje, uvedla v neděli spolková policie. Nikdo nebyl zraněn.

Strojvůdkyně okamžitě zahájila nouzové brzdění, když si všimla překážky na kolejích. Srážce ale zabránit nedokázala. Poškozený vlak pokračoval v cestě do Münstru, kde byla vyměněa souprava. Železniční trať byla zhruba hodinu a půl uzavřena. To způsobilo zpoždění dalších vlaků. Policie hledá svědky, kteří incident sledovali na stanici Holzwickede. Bylo zahájeno vyšetřování nebezpečného zásahu v železniční dopravě. V případě že se podaří pachatele odhalit, hrozí odnětí svobody v délce 3 až 10 let, za zvlášť nebezpečný zločin proti veřejné službě uvedla Policie. 

Další incident vyšetřuje Policie  v Agathenburgu ve čtvrti Stade, kde musel nouzově zastavit vlak

V sobotu odpoledne se posadili na okraj nástupiště a nechali nohy viset na trati, jak v neděli oznámila spolková policie – podle policistů šlo o „život ohrožující incident“. Strojvůdce regionálního rychlíku z Hamburku do Cuxhavenu nouzově zastavil vlak ze 130 km/h, ale pro brzdnou dráhu několik set metrů nedokázal včas zastavit. Obě dívky utekly krátce před průjezdem. Cestující ve vlaku nebyli při nouzovém zastavení zraněni. Spolková policie v Brémách vyšetřuje nebezpečné zásahy v železniční dopravě – a hledá svědky. Během tohoto víkendu vyšetřuje už 6 incident s podobným charakterem. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %