Nehoda autobusu MHD a U-Bahnu ve Frankfurtu si vyžádala 3 zraněné

V sobotu večer mezi Frankfurtem a Oberurselem došlo k vážné nehodě soupravy U-Bahnu s autobusem, kdy se zranilo několik lidí. Vlak byl na trase Rosa-Luxemburg-Strasse asi v 20:46, když chtěl odbočit do ulice Am Weißkirchener Berg. Ve stejnou dobu se s autobusem z nevysvětlitelné příčiny střetnul.

Reklamy

Jak oznámil mluvčí hasičského sboru , byl autobus zasažen v oblasti středních dveří a silou nárazu tlačil asi 30 metrů do kolejiště, než se obě vozidla zastavila. Souprava U-bahnu vykolejila prvním podvozkem. V autobuse v době nehody byl pouze řidič, ten se při nehodě zranil. Spolu s dvěma cestujícími ze soupravy U-Bahnu byli na místě nehody ošetřeni lékařem záchranné služby. 

Hasiči zvedli vlak s příslušným technickým vybavením zpět na koleje a vytáhli autobus z kolejiště. Odstranění nehody trvalo do noci. Poté soupravu U-bahnu zavezli technici z frankfurtské dopravní společnosti do depa k prohlédnutí. Policie zahájila vyšetřování v průběhu nehody. Jak velké poškození není zatím jasné. Odhadnutá výše škody byla vyčíslena na částku 49 900€. 

Admin
Author: Admin