• 07/07/2022 00:11

Air France získala povolení k letům z Paříže do Pekingu

Stránka navštívena: 432
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 14 Sekund

Air France dostaly zelenou od Čínských úřadů, aby mohly provozovat lety mezi Paříží a Pekingem. Dopravce na Seině spojí obě hlavní města s jedním letem týdně. Obtížná jednání byla úspěšná po třech týdnech intenzivních rozhovorů.

Trasa Paříž – Peking bude druhá, kterou bude provozovat společnost Air France do Středního království. Dříve byly obnoveny lety do Šanghaje, které fungují dvakrát týdně. Spojení s čínským hlavním městem je plánováno s mezipřistáním v Tianjinu, zejména kvůli bezpečnostním postupům. Zpáteční let do francouzského hlavního města však bude přímý.

Vzhledem k dalším technickým přípravám není přesné datum prvního letu známo, mělo by se však uskutečnit do konce srpna – uvedlo francouzské velvyslanectví v Pekingu.

Podle sjednané dohody budou moci čínské letecké společnosti také přepravovat své cestující do Seiny třikrát týdně. Tím se zvýší počet letů mezi oběma zeměmi na šest za týden. Pokračujeme v rozhovorech s čínskými úřady o dalším rozšiřování služeb. Chceme dostupnější cestování do Francie a nižší ceny – přidal zástupce velvyslanectví v Pekingu.

Před pandemií koronaviru SARS-CoV-2 provozoval dopravce deset letů týdně z Paříže do čínského hlavního města. Spojení bylo provozáno s Boeing B777-300ER a 777-200. Kromě toho existovaly lety z Paříže do Šanghaje třináctkrát týdně a do Wuhan třikrát týdně.

Francouzský úřad pro civilní letectví v červenci omezil práva čínských dopravců ze tří týdenních letů přes Seinu na pouze jeden v reakci na čínskou politiku zavedenou v březnu, která umožnila pouze jednu francouzskou leteckou společnost, aby byl v provozu jeden týdenní přímý let do jedné čínské destinace.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %