• 04/07/2022 01:29

Flixtrain hledá finančně silného investora pro nákup nových rychlovlaků

ByAdmin

Úno 13, 2022 ,
Stránka navštívena: 155
0 0
Doba čtení příspěvku:52 Sekund

Flixmobility hledá finančního investora, který koupí 65 rychlovlaků od ruského výrobce vlaků Transmashholding (TMH). Vlaky si chce následně pronajmout společnosti Flixtrain.

Projekt vychází z prospektu investora, kterým Flixmobility inzeruje transakci vybraným fondům, bankám a soukromým investičním společnostem, jak uvádí Wirtschaftswoche . Plánuje se, že finanční investor objedná 28 delších a 37 kratších vlaků. Podle zprávy by se nákup uskutečnil prostřednictvím evropské dceřiné společnosti výrobce vlaků Transmashholding International (TMHI). Dále se uvádí: „Finanční partner by za tímto účelem založil společnost („AssetCo“), která vozy od TMHI koupí za zhruba jednu miliardu eur, ponechá je servisovat a zapůjčí společnosti Flixtrain – včetně vlakových čet a lokomotivy.”

V plánu je nákup osobních vozů, které mohou dosáhnout maximální rychlosti 230 km/h. Podle tiskové zprávy by nejdražší vlak stál kolem 19 milionů eur, což je asi o polovinu méně než Deutsche Bahn ICE od Siemensu.

Flixtrain zjevně plánuje expanzi do několika evropských zemí: Po Německu a Švédsku se společnost nyní rozhlíží po zemích Beneluxu a Dánsku. Později by mohlo následovat Polsko, Česká republika, Maďarsko a Itálie. Flixmobility zatím nechce plány veřejně komentovat.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %