Heart Aerospace získalo na financování série B 107 milionů dolarů

vizualizace Heart Aerospace

Švédský výrobce hybridních elektrických letadel Heart Aerospace v pátek oznámil, že získal celkem 107 milionů dolarů na financování série B, což představuje další významný odrazový můstek směrem k udržitelné regionální letecké dopravě.

Reklamy

Nové kolo přináší celkové financování získané společností Heart Aerospace od svého založení na 145 milionů dolarů. 

Mezi nové investory patří Sagitta Ventures, dánský investor zaměřený na společnosti v rané fázi. Mezi další investory patří Air Canada, Breakthrough Energy Ventures, European Innovation Council Fund, EQT Ventures, Lowercarbon Capital, Norrsken VC, United Airlines a Y Combinator.  

“Nemohli jsme být z tohoto kola více nadšení,” řekl Anders Forslund, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Heart Aerospace. „Tato investice podporuje naši misi dekarbonizace a demokratizace letecké dopravy. Letecká doprava je celosvětově v plenkách. Miliardy lidí po celém světě chtějí být během příštího desetiletí připojeni k této úžasné infrastruktuře. Mezitím se průmysl zavázal k čistým nulovým emisím do roku 2050. Jedinou cestou vpřed je oddělit obrovský růst letectví od jeho emisí a my věříme, že ES-30 je prvním odrazovým můstkem. Navíc, vzhledem k lepší ekonomice elektrických letadel než jejich protějšky na fosilní paliva, ES-30 vrátí spojení komunitám, které ztratily konektivitu, a otevře mnoho nových trhů. Tento nadcházející rok je pro Heart Aerospace vzrušující, protože se připravujeme na odhalení našeho plnohodnotného leteckého demonstrátoru. 

Kromě oznámení nového financování společnost Heart Aerospace uvedla, že partner EQT Ventures Ted Persson se připojí k představenstvu společnosti. 

Vizualizace Heart Aerospace

„Jak někdo řekl, doba kamenná neskončila, protože nám došly kameny, a doba fosilních paliv neskončí, protože nám dojdou fosilní paliva. Heart Aerospace vynáší dekarbonizaci do nebes a jsme hrdí na to, že financujeme technologii, která zásadně změní letecký průmysl,“ řekl Ted Persson. “Věříme, že udržitelná průmyslová a elektrifikační řešení nejsou jen budoucností, jsou současností a naše investiční strategie odráží náš neochvějný závazek řídit pozitivní změny v těchto kritických odvětvích.”

„Ted přináší do představenstva Heart Aerospace bohaté odborné znalosti v oblasti produktového designu, uživatelských zkušeností, vyprávění příběhů a brandingu,“ řekl John Slattery, předseda představenstva Heart Aerospace. “Jsme rádi, že ho máme v našem týmu.” 

Heart Aerospace hodlá použít prostředky k dalšímu budování svého podnikání a pokroku směrem k typové certifikaci prvního hybridního elektrického letounu společnosti ES-30. ES-30 je regionální letadlo s kapacitou 30 cestujících, které nabízí nižší emise, nižší hlukové znečištění a nižší provozní náklady na krátkých trasách než současná letadla s konvenčním pohonem. 

ES-30 je v současnosti jediným čistým hybridním elektrickým letounem své velikosti s aktivní žádostí o typovou certifikaci u Agentury Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA). V nadcházejícím roce se zaměříme na vývoj hybridního elektrického pohonného ústrojí Heart Aerospace. 

Vizualizace letadla ES-30 nad Kodaňským letištěm Heart Aerospace

„Cíl společnosti United spočívající v čistých nulových emisích vyžaduje odvážná řešení, a proto jsme investovali do širokého portfolia nízkouhlíkových technologií včetně hybridních elektrických letadel,“ řekl výkonný ředitel United Airlines Ventures Andrew Chang. „Jakmile budou letouny Heart’s ES-30 v provozu, věříme, že mají potenciál snížit naši uhlíkovou stopu a zároveň sloužit regionálním trhům po celé zemi.“

„Air Canada přijala mnohostranný přístup k řešení svého ambiciózního cíle v oblasti změny klimatu do roku 2050 s nulovými čistými emisemi, od obhajování komerčního rozšiřování udržitelných leteckých paliv až po aktivní investice do řady revolučních nových technologií. Kromě naší počáteční kapitálové pozice ve společnosti Heart Aerospace na podporu vývoje regionálního hybridního-elektrického letadla ES-30, které by mohlo být nasazeno na regionálních trzích Air Canada, jsme nedávno posílili naši finanční investici do Heart Aerospace o dalších 5 milionů USD na zálohu. letadla ES-30 směrem k typové certifikaci,“ řekl Michael Rousseau, prezident a generální ředitel Air Canada. 

Heart Aerospace má 250 objednávek na ES-30 s opcemi a právy na nákup dalších 120 letadel. Společnost má také prohlášení o záměru na dalších 191 letadel. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém