BLS a SBB rozšířili spolupráci. BLS bude provozovat dálkové spojení od prosince 2025

Foto © BLS

Švýcarská železniční společnost BLS bude od prosince 2025 provozovat nové spojení dálkové dopravy. Společnost pak bude provozovat IR56 Biel/Bienne-Delémont-Basel.

Reklamy

S touto inovací získají cestující na trase „atraktivní půlhodinové spojení v dálkové dopravě“, jak BLS oznámila ve středu. Bylo řečeno, že se bude dále rozšiřovat spolupráce se Švýcarskými federálními drahami (SBB).

Podle BLS by cestující v severozápadním Švýcarsku měli těžit z rozšíření služeb od prosince 2025. „Díky otevření dvoukolejky Grellingen–Duggingen lze nově zavést půlhodinový provoz na dálkové trase Biel/Bienne–Delémont–Basel SBB. BLS a SBB se dohodly, že od té doby bude BLS provozovat další dálkové spojení – IR56,“ uvedla společnost. Druhý dálkový spoj na této trase – IC51 – bude nadále provozován SBB a od prosince 2025 bude prodloužen do Lausanne. Dnes toto spojení končí nebo začíná v Biel/Bienne.

V budoucnu budou na lince IR56 jezdit vlaky MIKA (typ RABe 528) s 242 místy k sezení. Společnost BLS si pro tuto linku objednala sedm dalších vozidel od společnosti Stadler.

Obě společnosti spolupracují na dálkové dopravě od roku 2019. BLS provozuje linky Bern-Olten a Bern-Biel/Bienne a od roku 2020 linku Bern-Neuchâtel-La Chaux-de-Fonds. Železniční společnosti SBB, BLS a SOB se podle oznámení také dohodly na pokračování švýcarského modelu spolupráce v dálkové dopravě v příštím koncesním období, tedy od prosince 2029. SBB je držitelem koncese na dálkovou dopravu, ale provozování jednotlivých linek dálkové dopravy převádí na BLS a SOB. Odpovídající základní smlouvu uzavřely dráhy se zapojením Spolkového úřadu pro dopravu (BAV) na konci roku 2022.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading