» Domů » Železnice » DB a SNCF obnoví spojení z Frankfurtu do Bordeaux

DB a SNCF obnoví spojení z Frankfurtu do Bordeaux

Deutsche Bahn ve spolupráci s francouzskou železnicí SNCF nabídne v létě nové přímé spojení z Frankfurtu nad Mohanem do Bordeaux. Od 8. července do 26. srpna 2023 přiveze moderní TGV Duplex cestovatele na francouzské pobřeží Atlantiku a zpět.
TGV začíná v 6.56 ráno ve Frankfurtu nad Mohanem Hbf a do Bordeaux přijíždí v 14.35 hodin. Odjíždí z Bordeaux v 15.58, do Frankfurtu přijíždí ve 23.51. Doba cesty je tedy 7 hodin 40 do Bordeaux a pouhých osm hodin opačným směrem. Mezizastávky po trase jsou Mannheim (7.39 a 22.52), Karlsruhe (8.06 a 22.20 hodin) Štrasburk, Lorraine, Meuse, Champagne-Ardenne, Marne la Vallée-Chessy, Massy, St. Pierre de Corps, Poitiers a Angoulôme.
Jízdenky na obnovené spojení budou k dispozici od začátku února na všech distribučních kanálech DB od 69,90 eur. Poslední dálkové dopravní spojení z Německa do Bordeaux bylo vlaky přesně před dvaceti lety. V roce 2003 jel přes Düsseldorf autovlak z Berlína na pobřeží Atlantiku a zpět.
foto Wikipedie
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes