Kolín nad Rýnem bude testovat 90metrů dlouhou tramvaj

Vizualizace tramvají pro Kolín nad Rýnem, v délce 60 metrů. Pojme až 195 cestujících. Foto Alstom

Otázka dopravy je žhavým tématem i v Kolíně nad Rýnem, a to i s ohledem na žádoucí klimatickou neutralitu. V současné době jsou vlaky XXL na zkoušku vypravovány centrem města.

Reklamy

Frakce CDU a Volt podaly žádost na konci loňského roku a v úterý 23. ledna 2024 prošla většinou na jednání dopravního výboru – proti frakcím Alliance 90/Greens a Die Linke.

Rozhodnutí v dopravní komisi: zkušební provoz v Kolíně může začít

V souladu s tím je správa pověřena, aby spolupracovala s KVB na provozování železnic KVB v takzvané trojité trakci nebo délce 90 metrů v rámci zkušebního provozu na plánované ose východ-západ.  V případě kladného posouzení by město mohlo uvažovat o úpravách některých míst a zastávek MHD, tak aby mohli být pořízeny tyto velkokapacitní tramvaje. Řeč by mohla být o až 60 vozech, bez opce. Město se chce snažit zkvalitnit dopravu ve městě pořízením kapacitnějších tramvají, které by pojmuli kapacitu 1 a půl tramvaje, oproti současné době vypravovaným ve městě. Nedostatek řidičů v dopravě nutí města postupně uvažovat o kapacitnějších vozech, protože nepůjde už zkracovat interval na linkách MHD. S tím budou souviset nákupy velkokapacitních tramvají napříč Německem.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém