• 04/07/2022 02:06

Ohrožení letů na Ukrajinu

Stránka navštívena: 139
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 0 Sekund

Kyjevská SkyUp Airlines vydala prohlášení, v němž potvrzuje, že velké mezinárodní pojišťovací společnosti v sobotu oznámily ukrajinským dopravcům, že přestanou pokrývat pojištění letadel létající nad Ukrajinou „do 48 hodin“. Podle prohlášení bylo rozhodnutí učiněno ve světle „rostoucích rizik vypuknutí vojenského konfliktu“.

SkyU poznamenal, že krok pojišťoven také zaznamenal, kdy zahraniční pronajímatelé požadují, aby jejich letadla byla co nejdříve vrácena do EU a bylo zabráněno případným ztrátám.

Letecká společnost citovala nedávný let z Portugalska do Kyjeva, který musel být přesměrován poté, co majitel letadla zakázal letu vstup do vzdušného prostoru Ukrajiny. Letadlo nakonec přistálo v hlavním městě Moldavska Kišiněvě.

Uprostřed zpráv o nadcházejícím uzavření letecké dopravy nad Ukrajinou trvá tamní ministerstvo infrastruktury na tom, že „vzdušný prostor nad Ukrajinou zůstává otevřený a stát se snaží zabránit rizikům pro leteckou dopravu“. Podle příspěvku na Facebooku je „uzavření vzdušného prostoru suverénním právem Ukrajiny, nebylo přijato žádné rozhodnutí“.

Dříve v sobotu oznámil nizozemský vlajkový dopravce KLM Airlines své rozhodnutí zastavit všechny lety nad Ukrajinou s odkazem na „cestovní rady“ upravené na „červený kód“ spolu s „rozsáhlou bezpečnostní analýzou“.

Mezitím zástupce německé Lufthansy v rozhovoru pro ruskou zpravodajskou stanici RBC nevyloučil ani zastavení letů nad východoevropskou zemí. Německý dopravce však zatím žádné rozhodnutí neučinil.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %