• 04/07/2022 02:15

Brno vyšle expresní vlak na letiště Vídeň

Stránka navštívena: 228
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 11 Sekund

Brno: Plány na železniční spojení Brna a vídeňského letiště se brzy stanou skutečností. V úterý 22. února vyjede z Brna první vlak na letiště Schwechat. Cesta bude jen demonstrační, protože konečné rozhodnutí o pravidelném provozu a volbě dopravce ještě nepadlo. Město i kraj chtějí, aby vlaky jezdily pravidelně několikrát denně.

Na její první cestě budou mezi cestujícími krajští politici, zástupci Hospodářské komory, honorární konzul, zaměstnanci Českých drah a ministerstva dopravy. Rychlík vyčlení i jeden vůz pro běžné cestující, na svém webu bude prodávat jízdenky za 490 Kč. Na vídeňské letiště přijede vlak v 11:19 a zpět ve 13:10.

Vlak bude podle předběžného plánu zastavovat v Brně, Břeclavi a na vídeňském hlavním nádraží. Vlak mezi jihomoravskou metropolí a letištěm pojede hodinu a půl. Vedení města Brna doufá, že se nápad stane skutečností ještě letos. „Věřím, že se nám celý projekt podaří alespoň částečně zahájit v roce 2022,“ uvedl brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl, který byl městem pověřen jednáním s rakouskými zastupiteli.

O spojení Brna s letištěm Schwechat se mluví už od loňského roku. Brněnští a jihomoravští zastupitelé už schválili plán na vytvoření spojení, které by mělo přinést pohodlnější cestování lidem na jižní Moravě na lety do celého světa.

Přímo z Brna na letiště zatím jezdí pouze autobusy. Jihomoravský kraj vlastní v Brně-Tuřanech vlastní letiště, ale pravidelná letecká doprava je extrémně omezená a její nájemci se stále více zaměřují na nákladní dopravu a výstavbu skladů.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %